Mycie rąk stało się swoistym odkryciem 2020 roku. Ludzie z obawy przed pandemią COVID-19 zaczęli robić to tak często i dokładnie, jak powinni jeszcze przed jej wybuchem. Mam nadzieję, że nowe nawyki pozostaną z nami na dłużej, albo wręcz staną się standardowym podejściem już na stałe. Mimo to wiele osób wciąż czuje się niepewnie w tej dziedzinie. Nie bardzo one wiedzą jak dokładnie myć ręce i ile czasu na to przeznaczyć. Naprzeciwko takim potrzebom postanowiło wyjść Google.

Wear OS z kontrolą mycia rąk

Wear OS z kontrolą mycia rąk

Firma wydała właśnie aplikację na Wear OS, która ma nadzorować to, w jaki sposób myjemy ręce. Na szczęście nie trzeba jej instalować. Funkcja ta została zaszyta w aktualizacji systemu o numerze 5.4.0. Program nie tylko przypomni użytkownikom o konieczności mycia rąk co trzy godziny. Dodatkowo uruchomi 40. sekundowy timer, który ma wyznaczyć czas mycia rąk. Jest to więcej niż zalecane 30 sekund, jednak dodatkowy czas ma zapewnić większą dokładność w przypadku mniej doświadczonych użytkowników. Zegarek będzie nawet przypominał o tym, aby użyć mydła. Na wypadek, gdyby ktoś uznał, że w tym celu wystarczy sama woda. Przynajmniej program nie przypomina o tym, że ona również do mycia rąk jest niezbędna…

Zobacz też: Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ od teraz kwalifikują się do promocji Samsung Odkup

No cóż, mam wrażenie, że w tym przypadku Google nieco przesadziło. I nie zrozumcie mnie źle. Przypominanie o myciu rąk faktycznie może się przydać. Sam timer jest lepszy od dwukrotnego śpiewania refrenu Białej Armii Beaty Kozidrak, zwłaszcza dla osób, które nie znają naszego języka. Jednak przypominanie o konieczności wykorzystania mydła brzmi już jak traktowanie użytkowników jak idiotów. Rozumiem, że to z troski, ale nie przesadzajmy. Mam również nadzieję, że ludzie nie zaczną myć rąk wedle zegarka. W końcu nie wystarczy to robić co trzy godziny, ale także zależnie od tego, czym się właśnie zajmujemy. Zresztą nie będę nikogo pouczał, kiedy powinniście myć ręce. Jestem pewny, że znaczna większość z Was doskonale sobie zdaje sprawę z tego, kiedy powinna to robić.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.