Przyjęło się, że kupując sprzęty inne niż flagowce i średniaki znanych marek nie mamy co myśleć o ewentualnych aktualizacjach systemu. mPTech, właściciel marek myPhone i techBite pokazuje, że to nie do końca prawda.

techBite Flix TV Box z aktualizacją do Androida 9

Firma mPTech poinformowała o wydaniu aktualizacji do systemu Android TV 9.0 dla przystawki techBite Flix TV Box. Fabrycznie przystawka działała pod kontrolą Androida TV 8. Dlaczego producent zdecydował się na aktualizację do pozornie przestarzałego systemu? Oficjalnych informacji nie mamy, jednak warto pamiętać, że Android TV wydawany jest według osobnego harmonogramu i wersja dziesiąta zadebiutowała dopiero w grudniu ubiegłego roku. mPTech jest znany z aktualizowania wybranych urządzeń, jako przykład można podać fakt wydania nowej wersji systemu dla budżetowego smartfona za 230 złotych.

techBite Flix TV Box – czy warto?

Omawiana przystawka zadebiutowała dość dawno temu, bo w 2018 roku i według naszego testu okazała się godnym rywalem dla Mi Box’a od Xiaomi, głównie za sprawą lepszej optymalizacji oprogramowania. Od tej pory minęło sporo czasu, także nie chcę gwarantować, że tamte wnioski nadal są aktualne. Pewne jest, że Flix TV Box sprzedawany jest w podobnej (249 zł) lub trochę niższej cenie od podobnych produktów Xiaomi. Przygotowana została także oferta specjalna – przystawkę możemy kupić razem z gamepadem Flix Gamepad w cenie 299 zł. W takim wypadku możliwe jest wykorzystanie przystawki w roli mini-konsoli.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.