Sprzedaż konsol wzrosła znacząco w ostatnich tygodniach

2 minuty czytania
Komentarze

Branża gamingowa jest chyba jedną z nielicznych, która zyskuje na trwającej pandemii. Spowodowane jest to w głównej mierze tym, że coraz więcej osób siedzi w swoich domach. Widać to nie tylko w ilości osób zalogowanych jednocześnie na Steam, sprzedaży cyfrowej gier, ale przede wszystkim w ilości sprzedanych w ostatnim czasie konsol. Jest to pierwszy od dłuższego czasu wzrost zainteresowania tym sprzętem.

Sprzedaż konsol oraz gier pudełkowych największa od kilku miesięcy

sprzedaż konsol

Przez wiele ostatnich miesięcy sprzedaż konsoli systematycznie spadała. Głównie było to spowodowane zbliżającą się wielkimi krokami premierą konsol nowej generacji – Xbox Series X oraz PS5. Jednakże niepewność związana z pandemią sprawiła, że kilkuletni sprzęt z powrotem staje się popularny. Tylko w dniach 15-22 marca sprzedano 259 tysięcy konsol. Wynik ten wskazuje na to, że dzięki koronawirusowi pojawiło się bardzo dużo nowych konsolowych użytkowników. Czy jednak taki trend ma szansę się utrzymać? Raczej nie, ponieważ obecnie fabryki odpowiedzialne za produkcję tych urządzeń są w większości pozamykane. Sprzedaż opiera się więc na zapasach magazynowych, które w pewnym momencie mogą się skończyć. Widać to przede wszystkim w zainteresowaniu Nintendo Switch, gdzie jego cena w ostatnim czasie w najpopularniejszych sklepach wzrosła o kilkadziesiąt procent. Czy należy się spodziewać, że wysoka sprzedaż konsol obecnej generacji wpłynie negatywnie na premiery next-genów?

Zobacz też: Fitbit Charge 4 zaprezentowany – pozwoli zapomnieć o smartfonie i zapłacić za zakupy

Wszystko zależy również od wyceny planowanych na koniec roku konsol nowej generacji. Jeśli cena, jaką przyjdzie zapłacić za nową wersję urządzenia, będzie zbyt wysoka, to zmiana może okazać się nieopłacalna. Zwiększona sprzedaż konsol wpłynęła również na sprzedaż gier. W większości krajów objętych kwarantanną zanotowano wzrost sprzedaży gier, zarówno w wersji cyfrowej jak i pudełkowej, o kilkadziesiąt procent. W dniach 16-22 marca sprzedaż fizycznych gier w Europie podskoczyła wg danych GSD o 82%. Sprzedano 1,58 mln pudełek z grami. Trudno stwierdzić, czy wyniki sprzedaż konsol utrzymają się w najbliższym czasie.

Źródło: gameindustry.biz

Motyw