Koronawirus jest poważnym problemem dla rozwoju gospodarki. Wiele firm zostało zmuszonych do wstrzymania produkcji, aby walczyć z dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa. W związku z tym ich szacowana marża zysku spadła w tym roku. To natomiast doprowadziło do obniżenia wynagrodzeń pracowników. Nowy raport z Korei Południowej mówi, że Samsung i LG sfinalizowały już w tym roku niższą podwyżkę płac dla swoich pracowników.

Samsung i LG wypłacą niższe wynagrodzenia niż zakładano

Samsung LG niższe wynagrodzenia

Samsung i LG są jednymi z największych producentów produktów elektroniki użytkowej. Mają swoje oddziały w każdym zakątku świata. Kiedy tak duże firmy zamykają swoje zakłady produkcyjne, straty, jakie ponoszą, są zbyt duże. Pandemia COVID-19 stworzyła dla nich tak napiętą sytuację i w rezultacie obie firmy zdecydowały się obniżyć w tym roku podwyżkę płac dla swoich pracowników. Warto tu zaznaczyć, że w 2018 i 2019 roku Samsung podniósł płace dla swoich pracowników o 3,5 proc. Jednak tegoroczna podwyżka została obniżona do 2,5 procent, czyli dokładnie o 1 procent mniej niż w latach poprzednich. W przypadku LG w zeszłym roku podwyżka wynosiła 4,3 proc. Teraz natomiast wyniesie 3,8 proc.

Zobacz też: Zdjęcia Galaxy M11 – sprzęt w pełnej krasie i gram specyfikacji

Pamiętajmy jednak, że podwyżka może się różnić w zależności od wyników danej osoby. Powyższe liczby to mediana podwyżek uzyskanych przez pracowników firm. W raporcie stwierdza się również, że kierownictwo i związki zawodowe obu firm potwierdziły zgodę na zmianę podwyżki. Oficjalnie więc Samsung i LG będą w tym roku faktycznie wypłacać swoim pracownikom niższą kwotę wynagrodzenia, niż pierwotnie zakładano. Z drugiej strony obie firmy i tak wyszły z tego obronną ręką. Obawiam się, że wiele mniejszych przedsiębiorstw będzie musiało się borykać z problemem zwolnień.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.