ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telewizory QLED Samsung

Telewizory QLED Samsunga większym sukcesem niż OLED od LG

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung Electronics był największym producentem telewizorów w 2019 roku. To już 14 lat, od kiedy koreański gigant zajmuje podium w tym segmencie. Daje to prawie półtora dekady dominacji rynkowej. Jak więc widać, smartfony nie są jedynym segmentem królowania producenta. W ubiegłym roku firma utrzymała swoją pozycję lidera głównie dzięki wysokiej sprzedaży telewizorów QLED.

Telewizory QLED Samsunga wielkim sukcesem

Telewizory QLED Samsung

Samsung dostarczył do sklepów najwięcej telewizorów na całym świecie spośród wszystkich producentów. Tym samym zagarnął dla siebie 19,8% rynku w 2019 roku. Oczywiście, dostawy to jedno, a sprzedaż to co innego, przynajmniej do pewnego stopnia. Tutaj jednak gigant także prowadził. Co więcej, ponad 30% globalnych przychodów ze sprzedaży telewizorów trafiło w ręce koreańskiego producenta. To natomiast oznacza wzrost o 1,9% w stosunku do roku poprzedniego. Telewizory QLED cieszą się coraz większą popularnością. Globalny rynek telewizorów QLED odnotował 6 mln sprzedaży w 2019 roku, z czego 5,32 mln stanowiły telewizory tego typu wyprodukowane przez Samsunga. Firma podwoiła swoją sprzedaż rok do roku. 

Zobacz też: Samsung Galaxy S20 z odświeżaniem 120 Hz przy rozdzielczości WQHD+? Niewykluczone

Z danych wynika, że Samsung sprzedał prawie dwa razy więcej telewizorów QLED w 2019 roku, niż LG sprzedało telewizorów OLED. Samsung i LG już od pewnego czasu rywalizują na tym rynku. W zeszłym roku Samsung w swoich kampaniach marketingowych bezpośrednio atakował wyświetlacze OLED firmy LG. Ta rywalizacja prawdopodobnie będzie kontynuowana również w tym roku. Oznacza to, że mocno się obawia on technologii oferowanej przez nią. Samsung stara się uatrakcyjnić swoje produkty i na targach CES 2020 firma zaprezentowała swój pierwszy telewizor QLED bez ramki, z imponującym 99% stosunkiem ekranu do frontu urządzenia. 

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy