Czy Always-on Display dla OnePlus kiedyś w końcu się pojawi? Firma od dłuższego już czasu krążyła wokół tematu, ale niewiele z tego wychodziło. Tymczasem właśnie pojawiło się światełko w tunelu dla wszystkich posiadaczy urządzeń od OnePlus. Wygląda bowiem na to, że już niedługo nowa funkcja będzie dostępna, a pewne jest to, że pamiętają o niej programiści firmy.

Nie da się ukryć tego, że funkcja Always-on Display nie jest potrzebna do życia, ale dobrze mieć możliwość włączenia jej w smartfonie z ekranem AMOLED. Tymczasem OnePlus dość długo ociągał się z powiedzeniem wprost, że nad takową pracuje. Teraz w końcu fani marki dostali jakieś „konkrety”, choć zapewne nie takie, jakie by chcieli. Nie zmienia to jednak tego, że funkcja zmierza na urządzenia chińczyków.

Always-on Display dla OnePlus

Always-on Display dla OnePlus jest w planach, a co więcej, pierwsze testy ponoć wypadły bardzo pozytywnie. Dalej firma nie powiedziała konkretnie kiedy zamierza wypuścić AOD u siebie, ale przynajmniej teraz wiemy, że w końcu to się wydarzy. Obecnie sama funkcja jest dopracowywana tak, by działała jak najlepiej, a tym samym pobierała jak najmniej energii z samego smartfona. Bez wątpienia wiele osób chętnie skorzystałoby z możliwości podglądu zegara czy ikon powiadomień, ale bez wybudzania całego telefonu.

Zobacz też: Czy tak będzie wyglądała specyfikacja OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro?

Oprogramowanie telefonów OnePlus pozwala na bardzo dużo, ale i tak dalej na niektóre możliwości użytkownicy muszą zwyczajnie poczekać. Niewykluczone, że nowe funkcjonalności pojawią się przy okazji premiery kolejnej generacji sprzętów od producenta. Ta powinna odbyć się w połowie kwietnia, a przynajmniej tak ją planowano. Jeżeli nic się nie zmieni, to możliwe, że Always-on Display dla OnePlus pojawi się właśnie wtedy. Z pewnością wielu użytkowników odetchnęłoby wtedy z ulgą. Dobrze, że przynajmniej coś się w tej kwestii dzieje, bo można było pomyśleć, że firma o sprawie zupełnie zapomniała.

Źródło: OnePlus / AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.