Xiaomi Mi 10 Lite 5G zostało dziś oficjalnie zaprezentowane podczas europejskiej premiery ostatnich flagowców od producenta. To miła niespodzianka od producenta, bo chociaż można było przypuszczać, że podobne urządzenie się pojawi, to nikt się go dziś nie spodziewał. Widać, że firma nie odpuszcza i pokazuje, że ma jeszcze dużo do pokazania. Warto tutaj dodać, że cena nowego smartfona od Xiaomi nie przyprawia o szybsze bicie serca, ale tego samego powiedzieć nie można o cenach flagowców.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G
Fot. Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Kiedy Xiaomi pokazało swoje Xiaomi Mi 10 oraz Xiaomi Mi 10 Pro pewne było to, że na sprzęt warto czekać w naszym kraju. Na oficjalne ceny w naszym kraju przyjdzie nam poczekać do 31 marca, bo to na ten dzień firma zapowiedziała oficjalną prezentację. Jednak dziś już Xiaomi powiedziało, ile w Europie będą kosztowały nowe flagowce. Przygotowała także niespodziankę, czyli model Lite.

Mi 10 Lite 5G oficjalnie

Xiaomi Mi 10 Lite 5G został oficjalnie zaprezentowany i trzeba przyznać, że jego nazwa oddaje to, ile sprzęt… waży. Urządzenie waży bowiem 192 gramy, a jego grubość to zaledwie 7,98 mm. A co z samą specyfikacją smartfona? Nie jest źle, bo Xiaomi Mi 10 Lite 5G zostało wyposażone w procesor Snapdragon 765G (7nm) i oczywiście obsługuje przy tym sieć 5G. Wyświetlacz AMOLED ma przekątną 6,57 cala, a na froncie czeka jeszcze kamera do selfie z 16 Mpix. Na pleckach przygotowano zestaw czterech obiektywów, a główny ma matrycę 48 Mpix. Akumulator ma pojemność 4160 mAh (szybkie ładowanie 20 W), a do wyboru klienci dostaną dwie wersje – z 64 lub 128 GB miejsca na dane. Sprzęt ma trafić do sprzedaży w maju, a jego cena została ustalona na 349 euro. W przeliczeniu to około 1580 złotych.

Zobacz też: Redmi K30 Pro wyprzedane w pół minuty!

Ceny Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

A jak prezentują się ceny „normalnych” smartfonów od Xiaomi? Cóż, jest drogo. Za podstawową wersję Xiaomi Mi 10 w Europie trzeba będzie zapłacić 799 euro, czyli w przeliczeniu ponad 3600 złotych. Wersja Xiaomi Mi 10 Pro została wyceniona na 999 euro, więc ponad 4500 złotych.

Źródło: Xiaomi