Redmi K30 Pro wyprzedane zostało w Chinach w zaledwie 30 sekund. Tak przynajmniej poinformowała firma na swoim oficjalnym profilu na Weibo. W odróżnieniu od poprzednich informacji na temat Redmi Note 9 Pro tym razem pochwalono się wygenerowanym przychodem. Trzeba przyznać, że Xiaomi zaliczyło kolejny, wielki sukces i to w czasach, kiedy mało kto myśli o nowych smartfonach.

Redmi K30 Pro wyprzedane
Fot. Redmi K30 Pro

Minęło raptem kilka dni od tego, kiedy Redmi zaprezentowało swoje nowe telefony. Szerzej pisał o nich dla was Kacper w swoim wpisie, a teraz przyszła pora na to, żeby sprawdzić, jak urządzenia poradziły sobie w pierwszej przedsprzedaży. Xiaomi ma w zwyczaju wypuszczać w Chinach swoje smartfony w niewielkich ilościach (względnie niewielkich) zaraz po premierze. Tak stało się i teraz, a firma po raz kolejny zalicza sukces.

Redmi K30 Pro wyprzedane

Jak poinformowała firma, Redmi K30 Pro wyprzedane zostało w około 30 sekund. Pochwalono się także, że firma wygenerowała przychód na poziomie 100 milionów juanów, czyli około 57 milionów złotych. Biorąc pod uwagę to, że w Chinach najtańsza wersja urządzenia, czyli ta z 6 GB RAM i 128 GB pamięcią, kosztuje 2999 juanów, a najdroższa 3999 juanów, firma musiała minimalnie sprzedać ponad 25 tysięcy sztuk. Oczywiście Redmi nie zdecydowało się na to, by podać konkretne wartości liczbowe, a jednie te finansowe. Wielka szkoda, bo to lepiej działałoby na wyobraźnię.

Zobacz też: Lista nowości w EMUI 10.1 robi wrażnie

Zapewne spora część z tych urządzeń, które trafiły do pierwszej sprzedaży, wylądowała u pośredników, ale to i tak wielki sukces. Obecnie smartfony z wyższej półki robią się coraz droższe, a wygląda na to, że taniej już nie będzie. To więc dobry czas dla marki Redmi, która przecież zasłynęła z tego, że ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W przypadku nowego sprzętu jest podobnie, choć ten do tanich już nie należy. Zobaczymy, jak będzie wyglądała jego cena, jeżeli trafi do Europy, co miejmy nadzieję, nastąpi już niedługo.

Źródło: Weibo / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.