W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie konsumentów na filmy i zdjęcia o wyższej jakości rośnie wykładniczo. Natomiast ludzie oczekują coraz więcej od nadchodzących smartfonów. Szwedzka firma oprogramowania Imint, oferująca udoskonalenia i analizy wideo, ogłosiła, że będzie współpracować z Qualcommem w celu zapewnienia lepszych możliwości wideo. Ma to poprawić jakość nagrań w przyszłych smartfonach działających z procesorami Snapdragon.

Snapdragon i Imint poprawią jakość nagrywanych filmów

Snapdragon i  Imint

Dyrektor generalny Imint oświadczył, że współpraca z Qualcommem przyniesie firmie programistycznej duże możliwości. Będzie ona mogła korzystać z technologii chipów Sztucznej Inteligencji amerykańskiego producenta SoC do smartfonów. Dzięki temu będzie w stanie opracować oprogramowanie nowej generacji do ulepszania nagrań wideo. Obie firmy współpracowały już ze sobą, opracowując algorytm Vidhance, który zapewnia tryb autodiagnostyki. Dzięki niemu twarz użytkownika pozostaje w kadrze podczas korzystania z możliwości wideo telefonu. Jest to dość istotne podczas prowadzenia rozmów za pośrednictwem wiedoczatu lub standardowych nagrań. 

Zobacz też: GDC Awards 2020 przyznane – paskudna gęś dalej na topie

Obie firmy stworzyły nawet technologię, która pomaga obniżyć zużycie energii podczas przetwarzania filmów wideo za pomocą algorytmów Vidhance. Jest ona obecnie dostępna dla urządzeń wyposażonych w układ Snapdragon 865. Jak widać, Qualcomm nie skupia się wyłącznie na czystej mocy obliczeniowej. Producent chce także poprawić wszelkie inne aspekty korzystania ze smartfonów. Także te, które nie kojarzą się przeciętnemu użytkownikowi z wykorzystanym procesorem. Producent jednak przede wszystkim chce trafić do producentów urządzeń. Natomiast dla nich zestaw dodatkowych funkcji i udogodnień jest kluczowy. Cała ta sytuacja dość dobitnie pokazuje, dlaczego to właśnie Qualcomm jest producentem procesorów, które najczęściej trafiają do flagowców z Androidem.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.