Cyberpunk 2077 koronawirus

Czy koronawirus zagrozi premierze Cyberpunk 2077?

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Obecnie nie ma chyba branży, na którą nie wpływałby koronawirus. Nie omija to również interesujących nas branż gamingowych i technologicznych. Wiele imprez zostało już odwołanych, a pojawiają się pogłoski o przesunięciu premier wielu gier. Na całe szczęście nie grozi to Cyberpunkowi 2077, tworzonemu przez polskie studio CD Projekt RED. Przedstawiciele zapewniają, że wrześniowa premiera odbędzie się bez żadnych problemów.

Koronawirus nie wpłynie na premierę Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 koronawirus

Jedna z najgorętszych premier 2020 roku nie będzie zagrożona przez panującą pandemię koronawirusa. Polski deweloper postanowił uspokoić w tej kwestii fanów, którzy obawiali się, że Cyberpunk 2077 zaliczy kolejną obsuwę. Studio wydało oficjalne oświadczenie, w którym poinformowało o wysłaniu wszystkich pracowników do domów, skąd będą mogli pracować nad tytułem zdalnie. Dla graczy oczekujących na Cyberpunk 2077 jest to na pewno bardzo dobra wiadomość w świetle ostatnich doniesień odnośnie koronawirusa. Studio zapewnia, że twórcy nie zamierzają zwolnić i dostarczyć fanom grę zgodnie z planem. Pomoże w tym na pewno fakt, że tytuł znajduje się obecnie w postprodukcji, czyli przeprowadzane są testy i naprawiane ostatnie błędy. Biorąc jednak pod uwagę wielkość przedsięwzięcia, deweloperzy z CD Projekt RED mają jeszcze przed sobą bardzo dużo pracy. Nie da się ukryć, że całkowite przejście na zdalny tryb pracy może być solidnym utrudnieniem na tak zaawansowanym etapie projektu.

Zobacz też: Pracuj w domu! Oto najnowsze motto Samsunga

Ostatecznie nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za dotrzymanie wrześniowej daty premiery. Mimo że obecna wersja gry nie jest jeszcze tą finalną, jest ona jednak na tyle kompletna, że można w nią grać i ją ukończyć. Pierwsze egzemplarze Cyberpunk 2077 trafiły już do osób spoza studia, między innymi do agencji ratingowych, takich jak PEGI. Ocenią oni kategorię wiekową tytułu, jednak należy się spodziewać, że podobnie jak Wiedźmin 3 będzie przeznaczona jedynie dla dorosłych graczy. Pozostaje jedynie żałować, że z powodu koronawirusa odwołane zostały targi gamingowe. To właśnie na nich CD Projekt RED mogło zaprezentować swoją nową grę. Miejmy nadzieję, że koronawirus nie będzie miał dalszego wpływu na branże, a przede wszystkim na Cyberpunk 2077.

Źródło: CD Projekt RED

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy