Zapowiadana przez InPost usługa Paczka w Weekend już działa na terenie całej Polski. Administrator popularnych paczkomatów podał cennik usługi, jednak póki co doręczenia w soboty i niedziele będą realizowane bez dodatkowych opłat.

Paczka w Weekend już działa – szczegóły

Dotychczas kurierzy InPostu dostarczali przesyłki do paczkomatów od poniedziałku do piątku. W przypadku niektórych maszyn zdarzało się, że były one uzupełniane także w soboty, jednak nie można było być tego pewnym. Teraz sprzedawcy mogą zaoferować np. klientom swoich sklepów internetowych usługę dostarczenia produktów nawet w niedzielę.

paczka w weekend działa

O zapowiedziach wprowadzenia usługi Paczka w Weekend pisaliśmy już w styczniu. Dopiero teraz jednak usługa rzeczywiście została wprowadzona. Regularna dopłata dla partnerów biznesowych projektu za dostarczenie paczki w weekend to 4,06 zł. Do tej kwoty najpewniej trzeba jeszcze doliczyć podatek w odpowiedniej stawce. Klient detaliczny prawdopodobnie za usługę będzie musiał dopłacić 4,99 zł brutto.

Paczka w Weekend za darmo? Specjalna oferta InPostu

Choć opcja dostarczenia przesyłki w weekend jest dodatkowo płatna, InPost przygotował ofertę promującą nową usługę. Do końca marca wybór opcji Paczka w Weekend nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Czytaj także: Poczta Polska ma dość popularności paczkomatów InPost i planuje ofensywę

InPost zachęca do korzystania z paczkomatów nie tylko nową usługą, ale także oświadczeniem na swojej stronie. Czytamy w nim, że w związku z epidemią koronawirusa firma zachęca do zamawiania przesyłek do maszyn, by unikać bezpośrednich spotkań z kurierem. InPost twierdzi, że wyeliminowanie kontaktów osobistych między odbiorcami przesyłek a pracownikami pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem – czytamy na stronie firmy InPost.

źródło: InPost zdjęcia: InPost, Bart Corke na licencji CC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.