Poczta Polska jest w tyle za firmą InPost, jeśli chodzi o automaty do odbioru przesyłek. Choć kurier pod drzwi jest wciąż najpopularniejszą formą dostawy paczek w Polsce, to coraz bardziej doganiają ją właśnie maszyny, z których można odebrać przesyłkę 24/h. Jak podaje Rzeczpospolita, Poczta Polska szykuje zdecydowaną odpowiedź na działania InPostu.

Poczta Polska ma odpowiedź na paczkomaty InPostu?

W środę Poczta Polska ma przedstawić strategię swoich działań na najbliższe lata. Rzeczpospolita podaje, że udało się jej już poznać część tego dokumentu. Ze zdobytych przez gazetę informacji wynika, że Poczta Polska ma nową strategię, której filar stanowi branża kurierska. Państwowa spółka chce w ciągu dwóch lat zbudować sieć maszyn do odbioru przesyłek, która będzie konkurować z paczkomatami InPostu. Automaty Poczty Polskiej mają nosić nazwę smartbox. Maszyny mają być stawiane w galeriach handlowych i sklepach, ale również na zewnątrz budynków. Jeśli chodzi zaś o same placówki pocztowe, mówi się, że mogą pojawić się w nich… kąciki gastronomiczne. Z kawą i lodami.

poczta polska inpost

Co na temat planów Poczty Polskiej mają do powiedzenia przedstawiciele InPostu? Swoją opinię dla Rzeczpospolitej wyraził sam prezes tej firmy, Rafał Brzoska. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię bez oglądania się na konkurencję. Celem jest dostarczenie szybkich i atrakcyjnych cenowo usług logistycznych – i wiem, że robimy to najlepiej w Polsce. A co do deklaracji innych firm, mogę tylko zauważyć, że nie jest to pierwsza zapowiedź budowania dużej, podobnej do naszej sieci. Samo urządzenie nie zbuduje usługi, to kompilacja wieloletnich badań, rozwoju technologii i doświadczeń – powiedział. Dodał także, że trzyma kciuki za konkurencję, bo jej plany… jeszcze bardziej spopularyzują oryginalny model biznesowy InPostu.

Czytaj także: Usługa „Paczka w Weekend” sprawi, że przesyłka trafi do paczkomatu nawet w niedzielę

Przypomnijmy, że Poczta Polska już teraz rywalizuje z InPostem w doręczaniu, chociażby zakupów internetowych. Kupując wiele produktów na platformach typu Allegro, oprócz paczkomatów InPost możemy jako formę dostawy wskazać opcję odbioru w placówce pocztowej. Takie rozwiązanie działa podobnie do paczkomatów, w dodatku jest zazwyczaj nieco tańsze. Jednak w przeciwieństwie do paczkomatów, placówki pocztowe, w których możemy odebrać przesyłkę, nie są czynne całą dobę.

źródło: Rzeczpospolita

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.