who zaleca by płacić kartą

WHO zaleca, by obecnie zrezygnować z gotówki i płacić kartą

Newsy

W związku z epidemią koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, by płacić kartą zamiast gotówką. Płatności bezstykowe rekomenduje także polskie Ministerstwo Rozwoju. Niektórzy mniejsi sprzedawcy potraktowali te zalecenia na tyle poważnie, że przyjmują wyłącznie płatności kartą lub telefonem.

Dlaczego WHO zaleca, by płacić kartą?

Pieniądze nie należą – delikatnie mówiąc – do najczystszych rzeczy na świecie. Są w obiegu wiele lat i każdego dnia przechodzą z rąk do rąk. Na monetach jak i banknotach zarazki są w stanie utrzymywać się przez długi czas. Biorąc pod uwagę aktualną epidemię koronawirusa, używanie tradycyjnych pieniędzy jest jednak szczególnie niewskazane.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zdaniem WHO, koronawirus na banknotach może utrzymywać się nawet kilka dni. Dlatego też organizacja, jak i polskie instytucje apelują, by płacić kartami oraz telefonami. Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się do Narodowego Banku Polskiego z prośbą o zwiększenie limitu dla transakcji zbliżeniowych bez podawania kodu PIN. Obecnie płacić bez podawania PIN-u można wtedy, gdy wartość transakcji nie przekracza 50 zł. Jeśli NBP przychyli się do prośby KNF, limit może zostać podwojony.

Czytaj także: Największe zalety płatności bezgotówkowych

Niektórzy sklepikarze w turystycznych miejscowościach sami proszą klientów o dokonywanie płatności bez użycia gotówki. Nie w każdej branży obsługa może sobie na to jednak pozwolić. Problem mają, chociażby kierowcy międzymiastowych autobusów. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że przewoźnik nie wyposaża swoich pojazdów w terminale do płatności kartą i kierowca musi przyjmować od kilkudziesięciu osób gotówkę.

źródło: polsat news


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x