Wszystkie urządzenia z rodziny Pixel od samego początku chwalone były za możliwość wykonywania rewelacyjnych zdjęć i oprogramowanie, które sprawiało, że fotografie były jeszcze lepsze. Niestety tego samego nie można było powiedzieć o nagrywanych materiałach wideo – te nie dorastały do pięt filmom wykonanym przy użyciu największego konkurenta Pixela, iPhone’a. Nowa aktualizacja aplikacji Aparat Google sugeruje jednak, że gigant z Mountain View być może wkrótce przystąpi do walki z firmą z Cupertino.

Kod Aparatu Google w wersji 7.4 mówi o nowych możliwościach Pixeli

Redaktorom portalu XDA-Developers udało się dotrzeć do niewydanej jeszcze aplikacji Aparat Google, która ma być ściśle powiązana z Pixelem 4a. W jej kodzie znaleźli oni interesującą wzmiankę o możliwości nagrywania w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. Warto wspomnieć, że twórcy Androida w przeszłości wspominali, że taki tryb nie zostanie dodany ze względu na małe zainteresowanie użytkowników. Niestety zrzut ekranu kodu, który możecie zobaczyć poniżej, jest jedynym dowodem na możliwość dodania takiego trybu – w innych miejscach nie udało się odkryć podobnej wzmianki.

Zobacz też: Microsoft unieszkodliwił ogromny botnet.

Niestety zagadek jest więcej – nie wiemy również, do jakich urządzeń adresowana jest ta funkcja. Niektóre źródła sugerują, że Pixel 4 jest zdolny do nagrywania w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę, lecz jedynie przez krótki okres – po chwili widoczne są bowiem ograniczenia sprzętowe. Jak na razie możemy więc jedynie czekać. Za jakiś czas przekonamy się, czy Google faktycznie doda upragnioną funkcję.

Źrodło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.