ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firmy technologiczne walczą z fakenewsami o koronawirusie

Sztuczna Inteligencja wykrywa koronawirusa w mniej niż minutę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Alibaba większości kojarzy się z chińskim odpowiednikiem Amazona. Jednak tak naprawdę jest czymś znacznie więcej, niż tylko sklepem internetowym. Firma opracowała sztuczną inteligencję, która potrafi zidentyfikować nowego koronawirusa z 96-procentową dokładnością i znacznie szybciej niż człowiek. Dzięki temu testy będą wykonywane znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod. To natomiast pozwoli nie tylko zwiększyć wykrywalność, ale także kolejki, które same w sobie są groźne.

Sztuczna Inteligencja wykrywa koronawirusa

Sztuczna Inteligencja wykrywa koronawirusa

Nikkei Asian Review informuje, że algorytm diagnozowania został opracowany przez instytut badawczy Alibaby Damo Academy, który został założony w 2017 roku. Został on przeszkolony na podstawie ponad 5000 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Potrafi on zidentyfikować różnice w wynikach tomografii komputerowej między pacjentami zarażonymi nim a pacjentami ze zwykłym wirusowym zapaleniem płuc z 96% dokładnością. Sztuczna Inteligencja może być szczególnie pomocna ze względu na szybkość, z jaką może postawić diagnozę. Proces identyfikacji trwa około 20 sekund, podczas gdy lekarz potrzebuje od 5 do 20 minut, aby przeanalizować tomografię komputerową.

Zobacz też: Samsung ponownie zamyka swoją fabrykę

Warto podkreślić, że składa się na nią zwykle kilkaset obrazów. Nie wynika to więc w żadnym wypadku z jakiejś ułomności ludzkich lekarzy. Twórcy algorytmu dodali, że zawiera on również najnowsze wytyczne dotyczące leczenia i niedawno opublikowane badania. Według doniesień firmy ponad 100 szpitali przyjmie ten system w prowincjach Hubei, Guangdong i Anhui. Wszystkie z nich borykają się z ciągłym napływem dużej liczby zakażonych. System ten pozwoli więc odciążyć lekarzy, którzy obecnie mają ręce pełne roboty. Miejmy nadzieję, że Chińczycy podzielą się tą technologią z resztą świata. Przydałaby się ona obecnie szczególnie w Korei Południowej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy