Nieco ponad tydzień temu Samsung ogłosił tymczasowe zamknięcie swojej fabryki produkującej smartfony w Korei Południowej z powodu potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Fabryka została zamknięta na dwa dni, ponieważ firma przeprowadziła dezynfekcję całego miejsca pracy. Wczoraj firma ogłosiła, że zamierza ponownie zamknąć fabrykę na dwa dni po potwierdzeniu kolejnego przypadku zarażenia. To oznacza, że produkcja pozostanie zawieszona w zakładzie przez dwa dni, od 1 do 3 marca. Oznacza to kolejny przestój w produkcji flagowych urządzeń producenta.

Samsung znowu zamkną fabrykę

Samsung znowu zamkną fabrykę

W sumie w firmie Samsung miały miejsce trzy przypadki zarażenia tym wirusem. Warto tu dodać, że Korea Południowa została poważnie dotknięta epidemią. Ma ona największą liczbę przypadków infekcji poza Chinami, które są epicentrum tej choroby. Największe firmy w kraju zebrały się za rządem koreańskim, aby wesprzeć jego wysiłki na rzecz kontroli rozprzestrzeniania się tej choroby. Samsung ogłosił w tym tygodniu, że przekaże 24,6 mln dolarów na wsparcie wysiłków rządu. Lider branży smartfonów potwierdził dzisiaj swój najnowszy przypadek koronawirusa. Pracownik bezprzewodowego działu biznesowego jego fabryki Gumi, gdzie produkowane są wysokiej klasy urządzenia, takie jak Galaxy Z Flip i Galaxy Fold został zainfekowany. Linia montażowa, na której stacjonował pracownik, została tymczasowo zamknięta i będzie w pełni funkcjonalna dopiero przyszłym tygodniu. Cała fabryka zostanie natomiast zamknięta do jutra.

Zobacz też: Tauron oferuje rabaty klientom, którzy będą korzystać z ekoenergii

To jednak nie koniec problemów koreańskiej firmy. Kolejny potwierdzony przypadek został zgłoszony w fabryce półprzewodników Samsung Giheung. Był on pracownikiem kawiarni dzierżawiącej miejsce w strefie wypoczynkowej firmy. Na wszelki wypadek Samsung tymczasowo ją zamknął. Mimo tej sytuacji producent utrzymuje, że nie spodziewa się niedoboru dostaw dla Galaxy Z Flip. I to mimo tego, że jest to już drugie zamknięcie tej fabryki w ostatnim czasie. Obawiam się też, że nie ostatnie.

Źróło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.