Samsung Galaxy Tab S6 Lite z S Pen

Samsung Galaxy Tab 6 Lite – tańszy tablet z piórem S Pen

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Samsung pracuje nad nowym tabletem (SM-P615), który jest wyposażony w pióro S Pen. Okazało się, że urządzenie to zostanie wprowadzony na rynek jako Galaxy Tab S6 Lite. Wszystkie informacje o nim zawdzięczamy dokumentom certyfikacyjnym Bluetooth. Można więc założyć, że produkt finalny nie powinien się różnić od tego, co zostanie tutaj opisane. Rzecz jasna zawsze jest szansa na pewne zmiany przed premierą.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite z S Pen

Samsung Galaxy Tab S6 Lite z S Pen

Galaxy Tab S6 Lite jest dość podobny do swojego mocniejszego brata, czyli Galaxy Tab S6. Ma jednak grubsze ramki, co jest zrozumiałe, zważywszy na niższą cenę. Podobnie jak w przypadku droższego modelu mamy tutaj do czynienia z 10,5-calowym wyświetlaczem SAMOLED, który można obsługiwać piórem S Pen. To można przymocować do tabletu przy pomocy magnesu i w ten sposób ładować bezprzewodowo. Urządzenie ma występować w wariantach Wi-Fi i LTE. Ta druga wersja co prawda nie została ujawniona, jednak na grafice widać ikonę zasięgu. 

Zobacz też: Targi Elektrotechnika 2020 – co działo się w warszawskim EXPO?

Pozostałe informacje na temat tabletu zostały ujawnione w zeszłym miesiącu przez bazę danych Geekbench. Galaxy Tab S6 Lite ma zostać wyposażony w procesor Exynos 9611 i 4GB RAM. Będzie dostępny w wariantach 64 GB i 128GB pamięci masowej. Tablet już na starcie będzie działał pod kontrolą Androida 10. Nie znamy co prawda ostatecznej ceny urządzenia. Jednak mówiąc szczerze, nie liczyłbym w tym przypadku na mniej niż 1600 PLN, a i ta prognoza pewnie zalicza się do tych bardziej optymistycznych. Nie zapominajmy jednak, że mamy tu do czynienia z olbrzymim wyświetlaczem SAMOLED, co samo w sobie może odpowiadać za znaczną część ceny. Sama wydajność urządzenia także jest co najmniej zadowalająca. Natomiast obsługa S Pen otwiera szereg nowych możliwości. 

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy