ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Raspberry Robin

Szybkie ładowanie to obecnie norma, ale to Samsung Galaxy S20 jako pierwszy dostał odpowiedni certyfikat

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

The USB Implementers Forum (USB-IF), organizacja odpowiedzialna za ustanowienie standardów dla interfejsu USB, ogłosiła, że smartfony z rodziny Samsung Galaxy S20 są pierwszymi urządzeniami, które uzyskały status Certified USB Fast Charger. Oznacza to, że jest to pierwszy smartfon na świecie z certyfikatem szybkiego ładowania niepochodzących od producenta jakiegokolwiek ze standardów. Na przykład Qualcomm odpowiada za QuickCharge i to właśnie on przyznaje smartfonom certyfikat obsługi tej technologii.

Samsung S20 Ultra z certyfikatem szybkiego ładowania od USB-IF

Samsung Galaxy S20 Ultra USB-IF

Status Certified USB Fast Charger obejmuje kilka wymogów, które spełnił Samsung. Aby go uzyskać, dane urządzenie musi obsługiwać funkcję Programowalnego Zasilacza (PPS) w specyfikacji USB Power Delivery (USB PD) 3.0. Technologia ta pozwala na szybsze ładowanie smartfonów przy bardziej efektywnym zarządzaniu energią cieplną. Teoretycznie, ta nowość powinna oznaczać, że urządzenia firmy Samsung będą oficjalnie współpracować ze znacznie szerszą gamą certyfikowanych urządzeń Fast Chargers. USB-IF ma nadzieję, że certyfikat USB Fast Charger zwiększy możliwość ponownego użycia i współdzielenia ładowarek przez wszystkie zgodne urządzenia. Pomoże to ograniczyć ilość odpadów elektronicznych i podnieść komfort użytkowania.

Zobacz też: Wtorkowa aktualizacja oferty HBO GO – co nowego na platformie?

Seria Galaxy S20 uzyskała certyfikat zgodności ze standardami USB, co oznacza, że Galaxy S20 spełnia najwyższe standardy w branży. Uważamy, że wygoda użytkowania jest najważniejszą wartością, a zastosowanie solidnego i z natury bezpiecznego standardu USB PD zapewnia optymalizację procesu ładowania.

— powiedział w oświadczeniu wiceprezes Samsung działu Power Solution Kisun Lee.

Standardowe modele Galaxy S20 i S20 Plus będą podobno charakteryzować się dużą prędkością ładowania do 25 W. Jeśli jednak chodzi o S20 Ultra, to obsłuży on ładowarkę z mocą aż do 45 W. Jest to spora wartość, jednak w tym segmencie cenowym nie robi aż tak wielkiego wrażenia.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy