ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HP wypłaci miliardy inwestorom

Gigantyczne dywidendy mają ocalić HP przed wrogim przejęciem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Aby zapobiec ofercie wrogiego przejęcia złożonej przez Xerox, które jest dużo mniejszą firmą, HP obiecuje swoim inwestorom miliardy dolarów dywidend. Wszystko, co muszą zrobić inwestorzy, aby je otrzymać, to odrzucić ofertę Xerox. W liście do nich HP nazwał ofertę Xerox wadliwą wymianę wartości, która doprowadziłaby do nieodpowiedzialnej struktury kapitałowej, sprzedawanej na zasadzie zawyżonych synergii. 

HP wypłaci miliardy inwestorom

HP wypłaci miliardy inwestorom

HP obiecuje wypłacić około 16 miliardów dolarów zwrotu kapitału w okresie od roku fiskalnego 2020 do roku 2022 Warto tu zaznaczyć, że pierwszy kwartał fiskalny HP 2020 roku zakończył się 31 stycznia. Według firmy liczba ta stanowi około 50% obecnej kapitalizacji rynkowej HP. Dodatkowo na ten zwrot kapitału złożyłoby się kilka rzeczy, w tym zwiększenie programu odkupu akcji spółki do 15 mld dolarów. Wcześniej kwota ta była trzykrotnie niższa. Oznacza to, że HP zamierza odkupić co najmniej 8 miliardów dolarów akcji HP w ciągu 12 miesięcy po swoim posiedzeniu w roku fiskalnym 2020. Spółka zamierza również zwiększyć swój docelowy długoterminowy zwrot kapitału do 100% wolnych przepływów pieniężnych. To pozwoli na zakup akcji i zwiększenie wypłaty dywidendy.

Zobacz też: FBI doradza, jak tworzyć hasła – długość jest kluczowa

Oznacza to mniej więcej tyle, że HP zamierza wykorzystać całą wygenerowaną przez siebie gotówkę, aby wynagrodzić inwestorom posiadanie udziałów w swoim biznesie. Będzie to miało formę wykupu, co umożliwi skoncentrowanie przyszłych zysków na mniejszej liczbie akcji i podniesienie wartości posiadanego kapitału. To natomiast umożliwi zwiększenie wypłacanych dywidend. HP już od wielu miesięcy stara się uniknąć przejęcia przez Xerox. Obecna oferta firmy skierowana do inwestorów wygląda niezwykle interesująco. Dzięki temu firma może być w stanie uniknięcia niechcianego losu.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy