ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xerox odpuszcza HP

Xerox podejmie próbę wrogiego przejęcia HP

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W ostatnich miesiącach HP Inc. dwukrotnie odrzuciło ofertę przejęcia firmy przez Xerox. Ten jednak nie zamierza się pogodzić z odmową. Firma próbuje dokonać wrogiego przejęcia. Robi to, nominując 11 nowych dyrektorów, którzy zastąpią cały zarząd HP na najbliższym dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy. W ten sposób gigant chce postawić na swoim za pomocą dość nieczystej zagrywki.

Xerox chce dokonać wrogiego przejęcia HP

Xerox wrogie przejęcie HP


John Visentin, wiceprezes i dyrektor generalny Xerox, oznajmił akcjonariuszom HP, że ich zdaniem ich propozycja przejęcia przyniesie ogromną wartość. Właśnie dlatego Xerox pozyskał 24 miliardy dolarów na wiążące zobowiązania finansowe i listę wysoko wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska kierownicze.

Wierzymy, że udziałowcy HP będą lepiej obsługiwani przez nową grupę niezależnych dyrektorów, którzy rozumieją wyzwania związane z prowadzeniem globalnego przedsiębiorstwa i doceniają wartość, jaką można stworzyć dzięki synergii połączenia z Xerox.

— powiedział Visentin.

Zobacz też: Windows 10 20H1 się zbliża. Wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizacji

W listopadzie Xerox zaoferował zakup konkurenta za 22 USD za akcję, czyli 33,5 mld USD, ale HP dwukrotnie odrzuciło tę propozycję. W swoim oświadczeniu firma stwierdziła, że nominacje na stanowisko dyrektora Xerox są samozwańczą taktyką mającą na celu przyspieszenie realizacji jego propozycji. Dodała także, że ta znacznie zaniża wartość HP i stwarza znaczące ryzyko ze szkodą dla akcjonariuszy. Na liście kandydatów Xerox znajdują się byli dyrektorzy wyższego szczebla z niektórych wiodących światowych firm. Xerox powiedział, że zostali oni wybrani ze względu na ich doświadczenie w nadzorowaniu przekształceń i kombinacji firm.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy