Komisja Europejska to niezwykle ważny organ Unii Europejskiej, który jest odpowiedzialny za jej bieżącą politykę oraz nadzoruje prace jej agencji i zarządza jej funduszami. W tak ważnych instytucjach bezpieczeństwo i prywatność podczas komunikacji pomiędzy pracownikami to priorytet. Z tego powodu Komisja Europejska powiadomiła o zmianie domyślnego sposobu komunikacji pomiędzy personelem na Signal.

Komisja Europejska zmienia komunikator na Signal. Dlaczego?

signal

Wygląda na to, że pracownicy Komisji Europejskiej będą musieli przerzucić się na komunikator Signal. Serwis Politico podaje, że jakiś czas temu otrzymali oni instrukcję, jak to zrobić. Instytucja zmianę argumentuje w bardzo logiczny sposób – znacznie zwiększy się bezpieczeństwo i prywatność wysyłanych między personelem wiadomości. Jako argumenty przemawiające za korzystaniem z Signal podane zostały m.in. otwarty kod źródłowy (który pozwala na sprawdzenie zasady działania aplikacji) oraz innowacyjny system szyfrowania informacji. Warto pamiętać oczywiście, że jest to wyłącznie jeden ze sposobów komunikacji – w przypadku poufnych dokumentów czy akt procedura jest oczywiście znacznie bardziej zaawansowana.

Czytaj także: Samsung został jednym z głównych partnerów igrzysk paraolimpijskich, które zorganizowane zostaną w 2020 roku.

Warto pamiętać, że jeśli sami zastanawiacie się nad zwiększeniem prywatności swoich konwersacji, to Signal jest świetnym wyborem, ponieważ ze sklepu Google Play pobierzecie go za darmo. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Politico

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.