Pakiet Microsoft Office cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Programy giganta z Redmont są dostępne na wielu systemach, w tym tych mobilnych. Aplikacje na Androida wyglądają całkiem dobrze i tak samo funkcjonują, jednak dotychczas użytkownicy iPhone’ów byli pod tym względem w tyle. Na szczęście dziś się to zmieniło, bo Microsoft w końcu wydał przeprojektowane apki z pakietu Office na iOS.

Przeprojektowane aplikacje z pakietu Office już dostępne na system iOS

pakiet office ios

Z programów pakietu Office korzysta się nie tylko na komputerach, czego idealnym dowodem są aplikacje dostępne na Androida i iOS, które pobrały już miliony osób. Dziś na ten drugi system Microsoft wydał całkowicie przeprojektowanego Worda, Excela oraz PowerPointa. Apki prezentują się o wiele lepiej – w końcu wyglądają minimalistycznie, a co za tym idzie, estetycznie.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Note 10, Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy A50 i więcej w super cenach!

Jeśli chodzi o zmiany inne niż wizualne w nowym Wordzie, Excelu i PowerPoincie na iOS, to Microsoft zbyt wiele nie powiedział. Wiemy jedynie, że teraz można odpowiadać na komentarze i wzmianki bezpośrednio przez e-mail, bez konieczności otwierania skoroszytów. Pojawiła się też funkcja XLOOKUP umożliwiająca łatwe odnalezienie dowolnego elementu w arkuszach. Aby poznać inne potencjalne nowości we wspomnianych aplikacjach, warto po prostu spędzić w nich trochę czasu i wyłapać je samodzielnie. Oczywiście najpierw trzeba pobrać najnowsze aktualizacje z App Store.

Źródło: MSPowerUser

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.