ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
opera ulepszony tryb czytania

Przeglądarka Opera na Androida ma ulepszony tryb czytania

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Przeglądarka Opera w wersji 56 otrzymała ulepszony tryb czytania. Użytkownicy smartfonów z systemem Android już mogą go wypróbować. Z Opery na Androida skorzystało już ponad 100 000 000 użytkowników.

Ulepszony tryb czytania w przeglądarce Opera – na czym to polega?

opera ulepszony tryb czytania

Ulepszony tryb czytania ma sprawić, żeby każda strona internetowa w nim wyświetlana była wygodna w odbiorze dla użytkownika. Ma to funkcjonować niezależnie od różnic między poszczególnymi witrynami. Tryb czytania ma działać tak, by nie rozpraszać użytkownika nadmiarem treści – ma być prosto i czytelnie. W praktyce ulepszony tryb oznacza m.in. specjalne czcionki dobrane na podstawie opinii użytkowników i testów, odpowiednie również dla osób, które mają problemy ze wzrokiem. Zdaniem twórców Opery, teraz treści będą bardziej czytelne. W nowym trybie czytania reklamy i górny pasek nawigacyjny są schowane, co może pozwolić na lepsze skupienie się na czytanym tekście.

Czytaj także: Instagram z nową funkcją, która doradzi, kogo przestać obserwować

Aktualizacja Opery na Androida przyniosła również kilka innych zmian. Twórcy wprowadzili m.in. konfigurowalny pasek adresu. Nowa wersja Opery pozwala także na łatwiejsze ponowne otwieranie wcześniej zamkniętych kart. Podobnie jak w poprzednich wersjach, Opera umożliwia też blokowanie reklam. Nie zabrakło możliwości synchronizacji z komputerami i zarządzania hasłami, a także darmowego dostępu do sieci VPN. Najnowszą wersję przeglądarki można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Jest ona dostępna tam od 4 lutego.

źródło: opera, wirtualnemedia

Sprawdź najnowsze wpisy