ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Instagram

Instagram z nową funkcją, która doradzi, kogo przestać obserwować

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Instagram jest jednym z największych i najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, który cały czas zdobywa nowych użytkowników. Z tego też powodu Facebook, jego właściciel, ma doskonałą motywację do aktualizowania swojego produktu o nowe funkcje. Niedawno pisałem, że do komunikatora Instagrama zmierza nowość rodem z Messengera, a także informowałem o możliwości odpowiadania GIF-ami na relacje. Minęło zaledwie kilka dni, a w Instagramie pojawiła się kolejna nowa, a zarazem bardzo ciekawa funkcja.

Nowa funkcja w Instagramie – tym razem skupia się na obserwowanych

Instagram nowa funkcja

Instagram pochwalił się dziś nową funkcją, którą można interpretować jako pomoc w odnajdowaniu kont, których nie warto dłużej obserwować. Mianowicie, w sekcji „Obserwujący” w profilach użytkowników pojawiły się dwie nowe kategorie: „Osoby, z którymi najrzadziej wchodzimy w interakcje” oraz „osoby, których posty widzimy najczęściej”. Ta pierwsza jest naturalnie wspomnianym pomocnikiem w odnajdowaniu profili, które kiedyś zaobserwowaliśmy, ale w sumie nie pamiętamy po co.

Zobacz także: Wytrzymałość zawiasu w rewolucyjnej Motoroli Razr budzi wątpliwości – nie wszystko jednak jest przesądzone

Instagram, tłumacząc sens nowej funkcji, poinformował, że zdaje sobie sprawę, że znajomości i upodobania użytkowników ulegają zmianie z czasem. Z tego też powodu firma postanowiła ułatwić nam zarządzanie obserwowanymi profilami, aby te najlepiej odzwierciedlały nasze obecne kontakty i zainteresowania. Ma to sens.

Źródło: Twitter (@Instagram)

Sprawdź najnowsze wpisy