W 2018 roku zrobiło się głośno o ataku hakerskim na iPhone’a X Jeffa Bezosa, właściciela Amazona. Krótko po incydencie miliarder zatrudnił firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, która miała ustalić, kto stoi za atakiem. Z dostarczonych przez nią informacji wynika, że najprawdopodobniej incydent miał miejsce z rozkazu saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salmana. Smartfon Bezosa został zhakowany za pomocą niewielkiego pliku przesłanego do niego za pośrednictwem WhatsAppa. Wiele osób winiło WhatsAppa za kiepskie zabezpieczenia, jednak teraz Facebook, jego właściciel, odbił piłeczkę i nieoficjalnie obarczył winą Apple.

Atak hakerski na iPhone’a X Jeffa Bezosa przez WhatsAppa – kto jest winny?

tryb ciemny w WhatsApp

Wiele osób winiło WhatsAppa za lukę bezpieczeństwa, która pozwoliła na zhakowanie iPhone’a X Jeffa Bezosa. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Davos w Szwajcarii, głos w sprawie zabrała wiceprezeska Facebooka, Nicola Mendelsohn. Kobieta poinformowała, że „wypadałoby się przyjrzeć słabym punktom w zabezpieczeniach systemów operacyjnych na smartfonach”, co bez dwóch zdań można odebrać jako przytyk dla Apple i systemu iOS.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei MateBook D 14, GeForce RTX 2060, Western Digital My Passport 5 TB i więcej w super cenach!

Ostatecznie, a zarazem oficjalnie Mendelsohn zdecydowała, że Facebook weźmie na siebie winę za cały incydent. Niemniej jednak wydaje się to być jedynie zagraniem pod publikę, bo w przeciwnym razie z jej ust w ogóle nie padłoby przytoczone wyżej stwierdzenie. A Waszym zdaniem kto zawinił – WhatsApp czy Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Gizmodo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.