ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Teksas fabryka zamknięcie

Samsung organizuje wydarzenie poświęcone recyklingowi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung, we współpracy z ERI i CTA, zorganizuje w Las Vegas trzecią doroczną imprezę poświęconą recyklingowi. Ta odbędzie się tuż przed targami CES 2020. Jej start będzie miał miejsce już czwartego stycznia. Zapewni ona początkującym uczestnikom CES dogodny sposób utylizacji niechcianej elektroniki w sposób odpowiedzialny ekologicznie.

Samsung organizuje imprezę poświęconą recyklingowi

Samsung recykling

ERI jest czołową firmą zajmującą się recyklingiem odpadów elektronicznych. Bezpiecznie zniszczy wszystkie dane ze składowanych przedmiotów przed przystąpieniem do recyklingu e-odpadów. Przedmioty elektroniczne, począwszy od kalkulatorów po telewizory, będą akceptowane i poddawane bezpłatnemu recyklingowi podczas imprezy. Pełna lista akceptowanych przedmiotów znajduje się na obrazku powyżej.

Z pomocą takich partnerów, jak ERI i CTA, w samych Stanach Zjednoczonych w 2018 roku poddaliśmy recyklingowi ponad 100 milionów funtów e-odpadów, a od 2008 roku ponad miliard funtów. Nadal rozwijamy programy, aby osiągnąć nasz globalny cel, jakim jest odzyskanie ponad 15 miliardów funtów elektroniki do 2030 roku.

— powiedział Mark Newton, dyrektor ds. ochrony środowiska, regulacji i zrównoważonego rozwoju w Samsung Electronics America.

Nawet jeśli urządzenia te zużywają mniej materiałów i energii niż kiedykolwiek wcześniej, nasza branża pozostaje zaangażowana w zmniejszanie wpływu na środowisko. CTA wyraża uznanie dla firm Samsung i ERI za zorganizowanie tej imprezy poświęconej recyklingowi w Las Vegas, mieście, w którym mieści się CES.

— powiedział Walter Alcorn, wiceprezes ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w branży, CTA.

Zobacz też: Apple i sprzęt dla graczy? Mało tego, nadchodzi Mac dla e-sportu

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę świetna inicjatywa. Szkoda tylko, że takie działania mają miejsce głównie na tego typu imprezach. Tymczasem tak powinna wyglądać codzienność. Elektro odpady są naprawdę istotnym problemem i zagrożeniem dla środowiska. Ich odpowiedzialny recykling może być dobrym źródłem rzadkich pierwiastków wykorzystywanych w elektronice. Warto tutaj jednak podkreślić słowo odpowiedzialny. Duża część elektrośmieci trafia bowiem do ubogich regionów. Tam miejscowa ludność odzyskuje je na własną rękę w sposób, który szkodzi nie tylko środowisku, ale i im samym.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy