ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mac pro e sport

Apple i sprzęt dla graczy? Mało tego, nadchodzi Mac dla e-sportu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

E-sport to wciąż dla wielu osób dosyć kontrowersyjny temat. Jednak nie można odmówić profesjonalizmu graczom, którzy często angażują całe swoje życie w rozwój w konkretnej rozgrywce. Nie można też odmówić coraz większych budżetów poszczególnych turniejów, jak i ogólnych lig. Nic więc dziwnego, że każda firma chce trochę ugryźć z tego tortu – chociażby w sposób reklamowy. Jak się okazje, to Apple również jest zainteresowane i może szykować Maca dla graczy.

E-sport i gry nie kojarzą się z Apple – nowy Mac może to odmienić

równowartość maca pro

W Sieci pojawił się raport, który wskazuje na to, że Apple chce stworzyć Maca, który byłby dedykowany do e-sportu. Ma to być zupełnie nowy produkt, niekoniecznie zmodyfikowany, dotychczas sprzedawany komputer. Niestety, ale na temat specyfikacji na tę chwilę nie możemy zbyt wiele powiedzieć. Wiadomo jedynie, że cena ma wahać się w granicy 5000 dolarów, czyli niecałe 20000 złotych. Co istotne, to ma być tylko początek zaangażowania Apple w ten sektor rynku. W drodze mają być nie tylko komputery osobiste, ale i sprzęty typu All-in-One (à la tradycyjny iMac) oraz MacBooki z dużymi wyświetlaczami.

Zobacz też: Dymki czatu w Wiadomościach od Google – Android 10 przypomina o ukrytych funkcjach.

Oczywiście Apple dotychczas już wyraziło swoje zainteresowanie graczami, tworząc usługę Apple Arcade, ale ta jest dedykowana mobilnym urządzeniom. E-sport to zdecydowanie inna ranga i też ciężko sobie wyobrazić, jak Amerykanie będą prowadzić swoje działania, aby zaistnieć w tym sektorze. Pierwsze, oficjalne szczegóły powinniśmy poznać na Apple Worldwide Developer Conference (WWDC), które odbędą się dopiero w czerwcu. Wierzycie, że Mac ma szansę zaistnieć na rynku dla graczy?

Źródło: Patently Apple

Sprawdź najnowsze wpisy