sony xperia 2 wyglad specyfikacja design 1s 1r 1v

Sony nie radzi sobie z zapotrzebowaniem na matryce aparatów. Winne smartfony z wieloma obiektywami

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Sony to jeden z największych producentów matryc aparatów do smartfonów na świecie. Jak nie trudno się domyślić, firma każdego roku tworzy miliony tego typu komponentów. Niestety teraz producent poinformował, że nie jest już w stanie zaspokoić zapotrzebowania na wspomniane matryce. Wszystkiemu winne są smartfony z wieloma obiektywami.

Sony nie jest w stanie zaspokoić popytu na matryce aparatów do smartfonów

Xperia 8

Terushi Shimizu, prezes oddziału półprzewodników Sony przeprosił klientów, gdyż firma nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej liczby matryc aparatów do smartfonów. Spowodowane jest to faktem, że w dzisiejszych czasach niemal każdy nowy smartfon ma na pleckach potrójny czy nawet poczwórny aparat, dzięki czemu zapotrzebowanie na matryce jest znacznie większe niż jeszcze kilka lat temu.

Zobacz także: Poznajcie najpopularniejsze smartfony trzeciego kwartału 2019 roku

Fabryki Sony cały czas pracują na najwyższych obrotach – także w święta. Oświadczenie martwi jeszcze bardziej gdy weźmie się pod uwagę fakt, że firma cały czas inwestuje pieniądze w nowe oddziały. Zapotrzebowanie jest po prostu tak duże, że nawet to nie wystarcza. A będzie jeszcze gorzej, bowiem wojna na liczbę aparatów trwa w najlepsze. Oczywiście nie tylko Sony ma w ostatnim czasie pełne ręce roboty, bo Samsung także jest obłożony masą zamówień. Nie da się ukryć, że jest to idealna pora, aby na rynek wkroczył nowy gracz, który byłby w stanie odciążyć obie firmy. Oczywiście musiałby produkować naprawdę wysokiej jakości matryce, by przyciągnąć klientów.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy