ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone XR

Poznajcie najpopularniejsze smartfony trzeciego kwartału 2019 roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co tak naprawdę oznacza najpopularniejszy smartfon? Oczywiście najprościej ujmując, jest to model, który sprzedał się w największej liczbie w danym okresie – w naszym przypadku będzie to trzeci kwartał 2019 roku. W takim razie od razu wychodzę do Was z pytaniem, może zagadką, a na pewno swego rodzaju analizą – dlaczego taki, a nie inny smartfon jest na szczycie udostępnionego rankingu? Oczywiście jeśli jesteście naszymi stałymi Czytelnikami, to zwycięzca nie powinien Was zaskoczyć.

Najpopularniejsze smartfony trzeciego kwartału 2019 roku

najpopularniejsze smartfony q3 2019

Wygrywa iPhone XR, który też był najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszej połowie 2019 roku. Oczywiście nadal analizujemy czas, kiedy jeszcze nie znaliśmy zbyt dobrze nowej generacji smartfonów Apple. Niemniej to nie przeszkodziło pojawić się iPhone’owi 11 w tym zestawieniu. Mimo wszystko potwierdza się, że to najtańsze modele poszczególnych producentów zdobywają popularność. Wyjątkiem w całym rankingu jest jedynie Huawei P30, który dosyć szybko staniał i był oferowany w atrakcyjnych promocjach na całym świecie. Czy kogokolwiek dziwi taki obraz mobilnego rynku? Nie powinien, bo w końcu już pojawiło się wiele analiz, które potwierdzają, że obecne smartfony dla konsumentów są po prosty zbyt drogie.

Zobacz też: Jak wyłączyć automatycznie odtwarzane filmy w Sklepie Play?

Oczywiście też zestawienie Counterpoint ponownie przypomina wniosek, że sprzedaż Apple nie rośnie, bo ich portfolio jest bardzo wąskie. Mimo wszystko wysoka sprzedaż poszczególnych modeli ma duże przełożenie na to, że gigant z Cupertino najwięcej zarabia. Niemniej wszelkie plotki o iPhone SE 2 też robią swoje i jeśli takie urządzenie faktycznie ujrzy światło dzienne, to Apple ewidentnie może spać spokojnie.

Źródło: Gizchina, Counterpoint

Sprawdź najnowsze wpisy