Retoryka przeciwko Huawei jest wciąż prowadzona przez Stany Zjednoczone. Kraj ten uważa, że firma ta stanowi zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa USA, jak i ich sojuszników. Do obozu uznającego chińskiego giganta technologicznego za firmę niebezpieczną dołączyły właśnie Włochy na mocy raportu parlamentarnej komisji bezpieczeństwa COPASIR.

Huawei ogłoszony zagrożeniem we Włoszech

Huawei zagrożenie włochy

Włoska komisja parlamentarna doradza ustawodawcom, aby rozważyli wykluczenie Huawei & ZTE z budowania 5G w kraju. Na początku tego miesiąca prezydent USA Donald Trump otwarcie stwierdził na szczycie NATO w Anglii, że Huawei stanowi zagrożenie dla członków sojuszu. Przewodniczący stwierdził również, że na podstawie rozmów, które odbył z europejskimi przywódcami, kontynent ten nie przystąpi do używania sprzętu 5G od Huaweia. W wydanej wówczas deklaracji NATO uznano rosnące wpływy Chin. Następnie stwierdzono, że organizacja ta wspólnie zajmie się problemami i korzyściami związanymi z tym wzrostem.

Zobacz też: YouTube z wbudowanym pilotem – strumieniowanie filmów staje się wygodniejsze

Teraz włoska parlamentarna komisja bezpieczeństwa potwierdziła stanowisko Stanów Zjednoczonych w nowym raporcie. COPASIR zalecił ustawodawcom, aby zablokowali Huawei i ZTE w kwestii dostarczania krajowego sprzętu sieciowego 5G. Dodatkowo polecił im także poprawę standardów bezpieczeństwa w dostępie do tego sprzętu wewnątrz kraju. W swoim sprawozdaniu Komitet stwierdza, że względy ekonomiczne przy wyborze sprzętu sieciowego z Huawei i 5G nie powinny ustępować kwestii bezpieczeństwa narodowego. Członkowie odrzucili twierdzenia firmy, że jest on w stanie swobodnie działać, nie będąc pod wpływem chińskich władz państwowych i agencji krajowych. Włosi, podobnie jak rząd amerykański, również wspominają, że chińskie prawo o bezpieczeństwie narodowym wymaga od przedsiębiorstw dzielenia się zasobami i udzielania pomocy organom państwowym.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.