ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PornHub: porno sprzed 125 lat w 4K

Pornhub dzieli się statystykami popularności wersji Androida

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google od maja nie zaktualizowało swojej listy urządzeń pracujących pod kontrolą danej wersji Androida. Jednak jest pewne mało prawdopodobne źródło, które ujawniło swoje statystyki w tej sprawie. Chodzi tu o popularny serwis z filmami dla dorosłych o niezbyt skomplikowanej fabule, czyli Pornhub. Swoją drogą dziwny jest ten przestój. Google aktualizowało Android Platform Distribution dashboard co miesiąc, dając nam wyobrażenie o szybkości, z jaką nowe wersje systemu operacyjnego były przyjmowane. Jednak nie było żadnej aktualizacji w ciągu około siedmiu miesięcy.

Pornhub zdradza udziały wersji Androida w serwisie

Pornhub Android wersje

Dzięki corocznemu przeglądowi Pornhuba mamy jednak przybliżone wyobrażenie na temat danych dotyczących dystrybucji systemu Android. Warto tutaj podkreślić, że witryna jest w pierwszej pięćdziesiątce, jeśli chodzi o globalne statystyki odwiedzin ze smartfonów. Dlatego też jego analiza będzie prawdopodobnie dobrą reprezentacją stanu faktycznego. Warto zauważyć, że Pornhub nie ma danych na temat dokładnej liczby urządzeń z różnymi wersjami Androida, a informacje obejmują cały rok. Najpopularniejszą wersją systemu operacyjnego Google odwiedzającą serwis w tym roku była wersja Pie, która ukazała się w zeszłym roku. Zajęła ona 48 procent całego ruchu na systemie Android. Na drugim miejscu znalazło się Oreo z 2017 roku — 23 proc. Podium zamyka Nougat  z wynikiem 12 proc.

Zobacz też: Sony szykuje mocnego średniaka – miła alternatywa dla drogich flagowców?

Android 10 lub Q zajął zaledwie 2 procent ruchu. Pamiętajmy jednak, że dane są za cały rok, natomiast system ten swoją premierę miał dopiero we wrześniu. Śmiało można więc założyć, że jego udział w rynku jest znacznie większy. Chociaż nie można wykluczyć możliwości, że użytkownicy najnowszej wersji Androida mają większe zamiłowanie do sztuki filmowej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy