sony xperia ace oficjalnie specyfikacja wygla cena

Sony szykuje mocnego średniaka – miła alternatywa dla drogich flagowców?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Sony kojarzy się przede wszystkim z flagowymi smartfonami. Japończycy odcinają się od tanich urządzeń, co nie wszystkim przypadło do gustu, a to z kolei odbija się na coraz niższej sprzedaży. Naturalnie nie pomaga też wycofywanie się z kolejnych rynków, ale to akurat naturalne przy nowych założeniach dotyczących rozwoju smartfonów Xperia. Tymczasem w Geekbench pojawił się tajemniczy model Sony, który wskazuje, że Japończycy wciąż myślą o średniakach – tym razem tych z górnej półki.

Średniak od Sony ze Snapdragonem 765 w Geekbench

sony xperia ace oficjalnie specyfikacja wygla cena

Naturalnie w tym roku obok flagowych Xperii 1 i Xperii 5 poznaliśmy też serię Xperia 10, na którą składa się bazowa Xperia 10 i nieco większa oraz mocniejsza Xperia 10 Plus. W Japonii też konsumenci mogą interesować się widoczną powyżej Xperią Ace, która wcześniej uważaliśmy w plotkach za Compacta. Naturalnie już możemy spotkać w plotkach zakrzywioną Xperię 3, która pojawiła się również w Geekbech. Teraz w tym samym programie został przetestowany model Sony, który przedstawił się nazwą kodową K8220. O ile wynik nie jest interesujący, tak wiemy, że Japończycy pracują nad smartfonem ze Snapdragonem 765 – prawdopodobnie bazowym, a nie mocniejszym 765G. Nie zabraknie też Androida 10 i 8 GB RAM.

Zobacz też: Samsung Pay w Polsce już 2020 roku?

Co ciekawe, to… nawet nie jesteśmy w stanie domyślać się, jak mógłby nazywać się ten smartfon. Xperia 11? W końcu wspomniana Xperia 3 też jest określana jako Xperia 0, więc… pod tym względem Sony faktycznie tak namieszało, że musimy czekać na oficjalną prezentację. Oczywiście to swego rodzaju detal, który nie powinien mieć znaczenie, ale… liczmy głównie na to, aby w tym przypadku cena nie rzucała na kolana.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy