ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Synchronizacja Windowsa ze smartfonem z Androidem. Świetną aplikację Microsoftu pobierze już każdy

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Każdy, kto choć raz w życiu korzystał z ekosystemu Apple, wie, jak wygodna jest synchronizacja pomiędzy wszystkimi urządzeniami firmy. Użytkownik dla przykładu może rozpocząć pisanie SMS-a na smartfonie, a następnie bez problemu dokończyć go na komputerze. Microsoft od dawna pragnął dodać podobną funkcję do Windowsa, jednak bezskutecznie. Teraz ta sytuacja uległa jednak zmianie. Aplikację Twój Telefon, która uaktywni synchronizację jak ze sprzętu Apple, może już pobrać praktycznie każdy.

Synchronizacja systemu Windows z Androidem lub iOS-em łatwiejsza niż kiedykolwiek

Wspomniany już przeze mnie program Twój Telefon jest już dostępny dla praktycznie każdego użytkownika systemu Windows. Możecie pobrać go z oficjalnego sklepu z aplikacjami Microsoftu. Aplikacja obsługuje dwa najważniejsze systemy mobilne, które obecnie królują na rynku, czyli Androida i iOS-a. Warto wiedzieć, że użytkownicy testowych wersji systemu mogli już skorzystać z niej wcześniej, jednak dopiero dwa dni temu miała miejsce jej generalna premiera. Gigant z Redmond informację tę opublikował na Twitterze.

Zobacz także: Uważajcie na najnowszą aktualizację Windowsa!

Aplikacja Twój Telefon nie jest oczywiście idealna – niektóre osoby wciąż skarżą się na błędy i pomniejsze niedogodności. Przed Microsoftem jeszcze długa droga, jednak warto już dziś wypróbować opisywany program – pozwala on m.in. na synchronizację powiadomień, przeglądanie zdjęć czy prowadzenie rozmów telefonicznych. Dajcie szansę tej aplikacji i napiszcie w komentarzach, czy przypadła wam do gustu. Miłego użytkowania!

Źródło: Windows Insider

Sprawdź najnowsze wpisy