ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung Galaxy Fold przekroczył próg miliona egzemplarzy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wczoraj prezes Samsung Electronics Young Sohn ujawnił, że firma sprzedała milion składanych smartfonów Galaxy Fold. Co ciekawe szacunki z października ustaliły sprzedaż w tym czasie na 500 tysięcy sztuk. Jest to niezwykła wręcz suma, biorąc pod uwagę, że urządzenie to śmiało można nazwać prototypem nowej technologii. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że mówimy tutaj o smartfonie za około 2000 USD.

Milion sprzedanych Samsungów Galaxy Fold

Milion Samsungów Galaxy Fold

Z drugiej strony na świecie żyje kilka miliardów osób, natomiast Samsung Galaxy Fold to urządzenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Nie dziwi więc, że znalazło się aż tylu entuzjastów nowej technologii z odpowiednio głębokimi kieszeniami. Zakładam wręcz, że telefon ten trafi do znacznie szerszego grona odbiorców.

Jest milion ludzi, którzy korzystają z tego produktu za 2000 dolarów.

— powiedział Sohn.

Zobacz też: [Recenzja] Samsung Galaxy Fold – świetny smartfon, tablet i komputer w jednym!

Telefon składany został po raz pierwszy ogłoszony na początku tego roku na MWC 2019, gdzie nie był jedynym urządzeniem tego typu. Jego pierwsza, niezbyt udana oficjalna premiera miała miejsce kilka miesięcy później w kwietniu. Niestety recenzenci szybko odkryli wiele problemów z ekranem tego urządzenia. Okazało się bowiem, że procedury testowe Samsunga skupiające się na składaniu i rozkładaniu smartfona w sterylnych warunkach nijak mają się do rzeczywistości. Problemem okazały się zanieczyszczenia, które dostawały się pod ekran i powodowały jego uszkodzenie. Oczywiście trudno tu mieć zastrzeżenia do producenta, w końcu to jeden z pierwszych smartfonów tego typu. Wkrótce firma udoskonaliła produkt, ponownie wprowadzając go na rynek pod koniec września.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy