WhatsApp dwa miliardy użytkowników

Już wkrótce miliony osób stracą dostęp do aplikacji WhatsApp

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

WhatsApp to aktualnie najpopularniejszy komunikator na świecie. Każdego dnia z aplikacji korzysta bardzo wiele osób, więc nic dziwnego, że Facebook cały czas usprawnia swój produkt. Gigant podjął teraz decyzję, która sprawi, że już wkrótce miliony ludzi nie będą mogły korzystać z opisywanego komunikatora. Oczywiście tylko w przypadku, gdy nie podejmą żadnych kroków, by temu zapobiec.

Już wkrótce możesz stracić możliwość korzystania z WhatsAppa

WhatsApp z połączeniami oczekującymi

Korzystanie z nieaktualnych wersji systemów operacyjnych nie jest zbyt bezpieczne. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele WhatsAppa, którzy właśnie zapowiedzieli, że już od 1 lutego 2020 roku posiadacze iPhone’ów będą musieli korzystać z iOS 9 lub nowszego, by dalej móc używać aplikacji. Dokładnie tak samo sprawa wygląda w przypadku Androida – Android 4.0 Ice Cream Sandwich od wspomnianej daty będzie absolutnym minimum. Jak nie trudno się domyślić, w przypadku korzystania ze starszych wersji systemów niż wymienione po 1 lutego, WhatsApp nie będzie działać.

Zobacz także: Microsoft nie odpuszcza fanom Windowsa 7 – nowe powiadomienie o aktualizacji będzie bardzo irytujące

A skoro już mówimy o „niedziałaniu”, to 31 grudnia 2019 roku dostęp do WhatsAppa stracą wszyscy użytkownicy Windows Mobile, niezależnie od wersji. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo dwa dni temu sam Microsoft poinformował, że definitywnie zakończył wspieranie mobilnych kafelków. Aby dalej móc korzystać z WhatsAppa od początku lutego przyszłego roku, upewnijcie się, że działacie na aktualnych wersjach iOS i Androida.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy