Wierni fani Windowsa 7 wiedzieli, że wsparcie dla tego systemu operacyjnego już niedługo się skończy. Microsoft stopniowo zwiększał swoje wysiłki, aby zachęcić użytkowników do uaktualnienia do systemu Windows 10. Jednak w dniu 15 stycznia będzie to oznaczało, że użytkownicy systemu Windows 7 zostaną dotknięci jeszcze bardziej irytującymi podpowiedziami dotyczącymi aktualizacji.

Microsoft przypomina o końcu wsparcia Windowsa 7

Koniec wsparcia Windows 7

W przeciwieństwie do większości pojawiających się do tej pory nowe powiadomienie zajmie cały ekran. Ostrzeże ono użytkowników Windowsa 7, że system nie jest już wspierany i nie będą mieli dostępu do żadnych dalszych aktualizacji. Nawet jeśli zostanie odkryta bardzo groźna luka. Na szczęście będzie istniała możliwość odrzucenia tego powiadomienia. Należy pamiętać, że dla sporej części długoterminowych klientów Microsoftu, Windows 7 jest nadal najlepszym systemem operacyjnym dla ich potrzeb. W przypadku klientów indywidualnych wynika to z faktu, że korzystają często z dość leciwych komputerów, co jest zrozumiałe. Po co wymieniać coś, co działa dobrze? Natomiast Windows 10 na takich urządzeniach potrafi być dość problematyczny, o czym sam się przekonałem.

Zobacz też: Huawei zmienia zdanie – smartfonów z Harmony OS jednak nie zobaczymy

Jeśli zaś chodzi o małe firmy, to wiele programów pisanych specjalnie na ich potrzeby nie działa zbyt dobrze na wyższych wersjach systemu. W ich przypadku nawet darmowa aktualizacja do Windowsa 10 wiąże się z ogromnymi kosztami. Sam w okresie premiery Windowsa 10 pracowałem w firmie, gdzie domyślnym systemem był Windows Vista właśnie z tego powodu. Kolejną kwestią jest to, że Windows 7 nie zbiera tak wielu danych o użytkowaniu, jak najnowsze okienka. Między innymi z tych powodów pozostaje on niezwykle popularnym systemem operacyjnym dla wielu osób.  Niestety, oficjalne wsparcie Microsoftu dla Windowsa 7 kończy się 14 stycznia 2020 roku, czyli już za miesiąc.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.