Tak, tak, Windows Mobile jest martwy już od naprawdę wielu miesięcy. Jednak wciąż są użytkownicy urządzeń z ostatnimi, mobilnymi Okienkami. Dlatego dzisiejsza wiadomość jest swego rodzaju ostatecznością – Microsoft już nie ma zamiaru wydawać aktualizacji. Dzisiaj mija termin ogłoszony przez Amerykanów dawno temu, który sprowadza się do czasu wsparcia Windows 10 Mobile. To już najwyższy czas na zmianę smartfona.

To koniec aktualizacji Windows Mobilne – Microsoft zaleca zmianę

windows 10 mobile

Windows 10 Mobile liczy sobie już ponad 4 lata, kiedy to pojawił się na Lumiach 950 i 550, a później trafił na wybrane modele, które poznały świat z Windows Phone. Swego czasu był uważany za prawdziwy przełom, który daje nowe nadzieje, ale wyszło, jak wyszło. Dzisiaj, 10 grudnia, mija oficjalny termin ogłoszony przez Microsoft, do którego firma planuje jakkolwiek aktualizować urządzenia. Tym samym jeśli ktoś teraz wykryje poważne błędy w oprogramowaniu, nawet te związane z bezpieczeństwem, to gigant z Redmond już nie wyda odpowiednich łatek. Naturalnie firma wydała dawno temu takie ostrzeżenie i zalecenie przesiadki na Androida lub iOS. Co ciekawe Microsoft nadal będzie wspierał pakiet Office dla tego systemu. Ten będzie kontynuowany do 12 styczna 2021 roku, więc jeszcze całkiem długo.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Co nowego znalazło się w Windows 10 20H1?

Swoją drogą niedługo zbliża się kolejny termin swego rodzaju pogrzebu mobilnych Okienek. Już 16 grudnia ostatni użytkownicy Windows Phone 8.1 stracą dostęp do sklepu z aplikacjami. W przypadku Windows 10 Mobile nie ma mowy o tego typu odłączeniu, ale… naprawdę warto zmienić telefon. Co prawda z tego systemu korzystają jeszcze głównie osoby, którym nie zależy na nowych technologiach i chodzi głównie o przyzwyczajenia, ale nie warto kusić losu.

Źródło: GSM Arena, Microsoft
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.