bmw android auto apple carplay

BMW nareszcie otwiera się na Android Auto – tylko w wersji bezprzewodowej!

Newsy

Android zdobył popularność głównie przez to, że jest uniwersalnym systemem i można go zastosować do niemalże każdych potrzeb. Dlatego Google cały czas tworzy kolejne wydania swojego systemu, który pod różnymi nazwami dedykowany jest do innych potrzeb. Jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi jest Android Auto, które w końcu zainteresowało zarząd BMW i oficjalnie pojawi się w samochodach tej marki. Jednak jest pewne ale, które tyczy się wybranej wersji.

Android Auto trafi do wybranych modeli BMW

bmw android auto apple carplay

BMW ogłosiło dzisiaj, że oficjalnie rozpocznie integrację swojego systemu multimedialnego z Android Auto. Tyczy się to wybranych samochodów, co w głównej mierze sprowadza się do wyposażenia w platformę iDrive 7.0 z Live Cockpit w wersji Professional. Ten jest dostępny w modelach z serii 3, 5, 7 i 8 oraz X3, X5 i X7 z tego roku. W 2020 roku do gry dołączy jeszcze X6. Co istotne, to fakt, że BMW wprowadza wersję bezprzewodową Android Auto, która obecnie jest kompatybilna wyłącznie ze smartfonami od Google lub Samsunga. Niemniej wsparcie kolejnych producentów urządzeń mobilnych może jeszcze się pojawić, zanim niemiecka firma wyda stosowną aktualizację. Ta ma zostać udostępniona w czerwcu 2020 roku.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Samsung z tanimi smartfonami z 5G – niespodziewany dostawca na horyzoncie.

Oczywiście Android Auto nie jest pierwszą platformą tego typu, którą zainteresowało się BMW. Producent od dawna wspiera Apple CarPlay. Ogłoszenie zainteresowania systemem od Google zostało skomentowane tym, że główni odbiorcy niemieckich samochodów korzystają z iOS, więc siłą rzeczy priorytety były inne, ale czasy się zmieniają.

Źródło: 9to5Google, The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x