ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung MediaTek 5G

Tanie smarfony 5G Samsunga coraz bliżej – dostawca układów zaskakuje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zgodnie z nowymi informacjami to właśnie MediaTek może zaopatrywać Samsunga w procesory z obsługą 5G. Mają one trafić do budżetowych smartfonów Koreańczyków już w niedalekiej przyszłości. Tajwański gigant nawiązał już współpracę z różnymi innymi markami, takimi jak Oppo, Vivo i Xiaomi. Jednak współpraca z Samsungiem zaskakuje. I to z kilku niezwykle istotnych powodów.

Samsung łączy siły z MediaTekiem

Samsung MediaTek 5G

Współpraca Samsunga z MediaTekiem na taką skalę to zupełna nowość. Koreańczycy częściej korzystali z układów od Broadcoma niż Tajwańczyków. Dodatkowo pamiętajmy, że koreański Gigant sam jest przecież producentem procesorów z łącznością 5G. Wydawałoby się więc, że będzie on korzystał ze swoich autorskich układów. Procesorami, które mają trafić do tanich Samsungów z 5G, są MT6885 i MT6873. To dosyć tanie, a przy okazji wydajne układy ze zintegrowanym modemem sieci najnowszej generacji. To właśnie przy ich pomocy MediaTek chce przekonać do siebie producentów, żeby rzucić rękawice Qualcommowi. Jak widać, strategia ta przynosi skutki. Co ciekawe nawet Huawei ma stworzyć smartfon oparty na tych jednostkach i to już w przyszłym roku.

Zobacz też: Co nowego w becie Windows 10 20H1? Oto interesujące zmiany

Podobno Samsung współpracuje z MediaTekiem w celu wprowadzenia przystępnych cenowo chipów 5G dla smartfonów z serii Galaxy A i Galaxy M. Biorąc pod uwagę wysoką popularność tej rodziny smartfonów, MediaTek może znów trafić do świadomości konsumentów. Tym razem jednak w pozytywnym sensie.  Najważniejsze jest jednak to, że obydwóm firmom zależy na tej współpracy. Samsung potrzebuje tanich procesorów. Natomiast tajwański Gigant  wzrostu popularności wśród konsumentów i producentów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy