xiaomi logo

Xiaomi MI4 jest jednym z bardziej oczekiwanych modeli tego roku w Chinach. Jeżeli czytaliście poprzedni artykuł, to sami wiecie, że nie tylko za granicą może on znaleźć swoich nabywców. Niestety jak na ten moment mało jest informacji dotyczących modelu przeznaczonego na rynek międzynarodowy, ale możemy być pewni, że pojawi się on w trochę późniejszym terminie. Znana jest natomiast specyfikacja nowego flagowca, trzeba przyznać, robi dobre wrażenie. Składa się na nią czterordzeniowy Snapdragon 801, którego taktowanie wynosi 2.5 GHz. Wsparty przez 3GB pamięci RAM powinien zapewnić oszałamiającą wydajność.

 

MI4_1

 

Ekran pozostaje bez zmian i nadal będzie miał 5 cali oraz rozdzielczość 1920x1080p. Pytanie, czy nie jest to trochę mało jak na dzisiejszego flagowca? Tę kwestię do rozstrzygnięcia, pozostawiam Wam.

Xiaomi MI4 zdaje się ulegać nowym trendom, w pewnym sensie jest to inspirowanie się rozwiązaniami stosowanym przez zachodnie marki. W tym wypadku mowa o zastosowaniu technologii rozpoznawania odcisków palców, ale nie jest to jak na razie w pełni potwierdzona informacja. Odciski palców są od dawna tematem tabu, liczne dyskusje na temat poziomu zabezpieczeń oraz dość często, metody pozwalające w łatwy sposób oszukać takowy czujnik, nie pozwalają czuć się w pełni komfortowo. Pozostaje czekać na oficjalną premierę, wtedy też wszelkie plotki zostaną zdementowane i przekonamy się czym tak naprawdę producent chce nas zaskoczyć.

 

MI4/ fot. gizmochina

MI4/ fot. gizmochina

 

Nowy MI4 to również, nowa wersja nakładki MIUI V6. Niestety na jej temat nie ma w tym momencie zbyt wielu szczegółów. 22 lipca powinniśmy uzyskać wszelkie interesujące nas dane. Warto na koniec wspomnieć o pełnym wsparciu dla internetu mobilnego 4G LTE. Dziś jest to już standard, tak więc nawet nie ma o czym się rozpisywać. Wierzę jednak, że Xiaomi MI4, będzie jednym z najbardziej oczekiwanych modeli tego roku, nie tylko w Chinach.

źródło: gizchina/gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Konrad Tomaszek