xiaomi logo

Xiaomi jest marką znaną i coraz bardziej uznaną w świecie technologii mobilnej i w tej właśnie dziedzinie przoduje na rynku chińskim. Sprzedaż ich telefonów wyprzedziła wyniki jakie osiąga Apple. Teraz na horyzoncie pojawia się ich nowy flagowy model zwany Xiaomi MI4, jego specyfikacja ma dorównywać, a nawet przewyższać urządzenia zachodnich producentów. Według screenów, które wyciekły do internetu Xiaomi MI4 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2.6 GHz, wsparty przez bagatela 4 GB pamięci RAM.

 

MI4_2

 

Do naszej dyspozycji zostanie oddana autorska nakładka MIUI zbierająca bardzo pozytywne opinie wśród jej użytkowników na całym świecie. Nawet w Polsce istnieje społeczność tłumacząca coraz to nowe kompilacje na język polski. Xiaomi MI4 MIUI zostanie oparte o nowego Androida L, tak więc wejścia do sprzedaży możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. 22 lipca prawdopodobnie odbędzie się jego oficjalna premiera, na której powinny zostać ujawnione szczegółowe informacje.

 

Xiaomi / fot. gizmochina

Xiaomi / fot. gizmochina

 

Cena nowego modelu będzie wynosić 320$, starszego brata, Xiaomi MI3 możemy dostać w Polsce za około 1700 zł. W porównaniu do flagowców wiodących marek jest to nadal spora różnica. Na pewno ma ona wpływ na popularność urządzeń tego producenta, warto jednak pamiętać, że w tym przypadku jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Pozostaje nam czekać do premiery, wtedy okaże się co tak naprawdę rynek chiński ma nam jeszcze do zaproponowania.

 

źródło: gizchina gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Konrad Tomaszek