Na niedawnej konferencji Huawei jeden z prezesów, czyli dr. Wang Chenglu ujawnił datę premiery Harmony OS na smartfonach. Twierdzi on, że system ten trafi na urządzenia mobilne już w przyszłym roku. Podkreślił on, że Harmony nie zastąpi systemu Android. Ten jest nadal preferowanym systemem operacyjnym chińskiego giganta i pozostaje podstawą dla większości ich urządzeń.

Harmony OS trafi na smarfony

Harmony OS trafi na smarfony

Inne interesujące kwestie zostały również poruszone w odniesieniu do systemu operacyjnego. Harmony OS będzie wprowadzany na rynek międzynarodowy, a nie tylko lokalnie w Chinach, jak wcześniej sądzono. Ogłosił on również, że system Huaweia będzie oficjalnie w pełni otwarty do sierpnia przyszłego roku. Ma to sens, biorąc pod uwagę ostatnie stanowisko Huawei. Nie tak dawno temu Joy Tan, starszy wiceprezydent Huawei ds. publicznych, powiedział w wywiadzie, że kod Harmony OS ma mniej linii kodu i zapewnia większe bezpieczeństwo niż Android. Counterpoint Research twierdzi również, że ma on przewyższyć system operacyjny Linux do końca 2020 roku i stać się piątym najbardziej popularnym systemem operacyjnym.

Zobacz też: MIT stworzyło sztuczną inteligencję, która pomoże nam zrozumieć niemowlęta

Pytanie teraz brzmi: czy Harmony OS rzeczywiście pojawi się na flagowych urządzeniach Huawei, czy też trafi do niszowych urządzeń? Pamiętajmy, że na przykład bada OS od Samsunga trafił tylko do jednej linii smartfonów, czyli Wave. To samo może czekać propozycję od Huaweia. System operacyjny wydaje się posiadać duży potencjał, więc byłoby interesujące, gdyby pojawił się na ważnym urządzeniu. Być może Huawei może nawet umieścić go jako alternatywny system w urządzeniu z Androidem. Byłby to niezwykle ciekawy ruch ze strony chińskiego producenta.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.