Huawei został zakazany w Kanadzie

Huawei ucieka przed Trumpem do Kanady

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ren Zhengfei, czyli założyciel Huaweia ogłosił, że firma planuje przeniesienie swojego centrum badawczo-rozwojowego z USA do Kanady. Amerykański oddział badawczo-rozwojowy firmy znany jest jako Futurewei. Na początku obowiązywania sankcji nałożonych przez Trumpa, amerykański oddział próbował wydostać się z firmy macierzystej. Jednak nie pomogło mu to w zdobyciu zaufania rządu Stanów Zjednoczonych.

Huawei ucieka do Kanady

Huawei ucieka do Kanady

W tym samym czasie chiński gigant technologiczny wyprodukuje część swoich mobilnych urządzeń sieciowych poza granicami Chin. Ten ruch jest bez wątpienia ma na celu odparcie wielu zarzutów USA. Za taką decyzją może stać również chęć nakłonienia rządu kanadyjskiego do uwolnienia dyrektor finansowego Huaweia. Przebywa ona obecnie w areszcie domowym w Kanadzie. Obecnie czkeka na decyzję sądu, czy powinna zostać ekstradowana do USA, czy też nie. Pozycja giganta zależy w dużej mierze od inwestycji firmy w badania i rozwój.

Zobacz też: Czy serwisy streamingowe i VOD niszczą rynek?

W zeszłym roku firma zainwestowała 15,3 miliarda dolarów w badania i rozwój, co czyni ją jedną z 5 firm wydających na ten cel olbrzymie sumy. Dzięki temu chiński gigant w tej kategorii znalazł się obok Google i Samsunga. Dyrektor Huawei i dziekan strategicznego instytutu badawczego Xu Wenwei wcześniej ujawnił, że firma zatrudnia obecnie ponad 80 tysięcy pracowników naukowych na całym świecie. To natomiast stanowi około 45% ogółu zatrudnionych. Jak więc dobrze widać jest to firma, która stawia głównie na rozwój technologii. Właśnie dlatego tak istotną kwestią jest jej obecność na rynku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy