rynek smartfonów w 2020

Jak będzie wyglądał rynek smartfonów w 2020 roku?

Newsy

Początek grudnia to dobry moment, aby zastanowić się, jak będzie wyglądał rynek smartfonów w 2020 roku. Od trzech lat sprzedaż smartfonów na świecie maleje. Rzadziej zmieniamy telefony, ponieważ już nie tylko flagowce są w stanie zapewnić nam możliwość komfortowej pracy przez dłuższy czas. Wiele technologii w branży mobilnej rozprzestrzenia się bardzo szybko, a producentom ciężko jest wymyślić coś na tyle innowacyjnego, by przekonać potencjalnego klienta do wymiany telefonu na nowszy. Z prognoz wynika jednak, że 2020 rok może być przełomowy, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów.

Rynek smartfonów w 2020 roku według IDC

rynek smartfonów w 2020

Firma badawcza IDC szacuje, że w 2020 roku zostanie sprzedanych ponad 1,4 mld smartfonów. Jeśli prognoza się sprawdzi, oznaczać to będzie wzrost sprzedaży w stosunku do 2019 roku o 1,5%. Na zwiększenie ilości sprzedanych urządzeń ma mieć wpływ popularność łączności 5G. Aż 190 milionów, czyli 14% sprzedanych w przyszłym roku smartfonów, ma obsługiwać ten standard. Dla porównania, smartfony obsługujące 4G w pierwszym roku dostępności, miały jedynie 1,3% udziału w rynku.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Długofalowe prognozy sprzedaży smartfonów

IDC szacuje, że w 2023 roku sprzedaż smartfonów wyniesie 1,49 mld egzemplarzy, stopniowo rosnąc z roku na rok o ok. 1,2%. Wśród systemów operacyjnych, najpopularniejszy ma pozostać niezmiennie Android. Obecnie mobilny system od firmy Google jest zainstalowany w 86,6% smartfonów, w 2023 roku ma działać na 87,1% tych urządzeń. Według szacunków nieznacznie wzrośnie średnia cena telefonu z Androidem. Teraz wynosi ona 255 $, a będzie wynosiła 258 $.

Czytaj także: Autentyczne zdjęcia PlayStation 5 wyciekły do sieci

Jeśli chodzi o smartfony od Apple, to IDC prognozuje spadki w sprzedaży. W tym roku sprzedaż ma wynieść 185 mln sztuk, co oznacza spadek o ponad 11%. W 2023 roku ma wprawdzie sprzedać się więcej iPhone’ów (192,5 mln egzemplarzy), jednak biorąc pod uwagę większą sprzedaż także u konkurencji, udział w rynku telefonów z iOS się zmniejszy. Wyniesie on obecnie mijającym roku 13,4%, a w 2023 roku 12,9%.

Źródło: IDC, WirtualneMedia.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x