Wczoraj Xiaomi zorganizowało konferencję, podczas której firma przedstawiła wyniki na trzeci kwartał 2019 roku. Lei Jun współzałożyciel Xiaomi, stwierdził potem, że firma do 2021 roku wypuści na rynek smartfon 5G po przystępnej cenie 1000 juanów, czyli około 540 zł. Stwierdził również, że prawdziwe przejście do sieci 5G nastąpi już za 3-4 lata dla mieszkańców Chin.

Budżetowy Xiaomi 5G w 2021 roku

Budżetowy Xiaomi 5G

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Warto tutaj podkreślić, że Xiaomi ma wypuścić ponad 10 smartfonów w 2020 roku, które są zdolne do pracy w sieci 5G. Natomiast ogólnie rzecz biorąc, szacuje się, że wskaźnik penetracji telefonów komórkowych 5G wyniesie około 40 do 50 procent na samym rynku Państwa Środka. Chiński gigant technologiczny ma na celu zapewnienie przystępnych cenowo smartfonów 5G w tym czasie. Dodatkowo rynek ten ma się najprężniej rozwijać w ciągu najbliższych 3-4 lat. Xiaomi ma brać niezwykle czynny udział w tym procesie. Jest to dodatkowo możliwe dzięki dobrym przepływom pieniężnym firmy i wystarczającym zapasom, które stanowią dobrą podstawę do budowania biznesu opartego na sieci najnowszej generacji.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje dla macOS – w dodatku za darmo

Deklaracja ta z dzisiejszej perspektywy wygląda wręcz niesamowicie. Pamiętajmy jednak, że do roku 2021 jeszcze sporo brakuje. Możliwe więc, że wtedy takie urządzenia staną się najzwyczajniej powszechne. Oczywiście nie chcę tutaj umniejszać Xiaomi. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie chińska marka będzie miała kluczowy udział w popularyzacji tego typu urządzeń. Bezpiecznie można także założyć, że zaraz po produkcie z logo Mi zobaczymy podobną propozycję od Realme. Podmarka Oppo obrała sobie Xiaomi za cel już jakiś czas temu. Dlatego też stara się we wszystkim śledzić giganta. Nie zapominajmy także o Samsungu. To właśnie koreański producent zaprezentował pierwszy SoC 5G ze średniej półki cenowej. Mogę się także założyć, że kluczową rolę odegra tutaj także MediaTek, który w ostatnim roku zaczął naprawdę zaskakiwać.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.