ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
macOS aplikacje

Najlepsze aplikacje dla macOS – w dodatku za darmo

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Wydałeś już dużo pieniędzy na możliwość korzystania z komputera Mac. Czy naprawdę trzeba wydać jeszcze więcej gotówki, aby uzyskać aplikacje, które bardziej usprawnią nasz sprzęt? Oczywiście, że nie. Istnieje szeroki wybór darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie i w Mac App Store. To wszystko niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć grafikę, publikacje, uzupełnić luki w funkcjonalności w systemie macOS, czy też chcesz używać swojego komputera w codziennych obowiązkach. Oto 10 najlepszych wyborów.

Zobacz także: Apple nie zapomina o Windows i szykuje następcę iTunes

Spark do poczty e-mail

Spark Macbook

Spark to klient poczty e-mail przeznaczony do współpracy z członkami zespołu. Możesz pracować razem nad wersjami roboczymi wiadomości, udostępniać wiadomości za pomocą adresu URL i czatować w aplikacji. Jest wystarczająco inteligentny, aby odróżnić SPAM od zwykłych wiadomości i nadać tym drugim większą wagę. Możesz odznaczyć wiadomości do przeczytania później, a funkcja szybkiej odpowiedzi pozwala odpowiedzieć za pomocą emoji. Wbudowane widżety umożliwiają wyświetlanie ostatnio otwieranych wiadomości e-mail, kalendarzy i przypomnień. To idealny klient poczty e-mail do współpracy.

SuperDuper do kopii zapasowych

Super Duper

Aplikację można polubić już za samą nazwę. SuperDuper początkowo był odpowiedzialny za klonowanie dysku twardego komputera Mac. Jednak od pewnego czasu przekształcił się w coś więcej. Możesz skonfigurować klony tak, aby były bootowalne – działając jako awaryjna kopia zapasowa, jeśli wydarzy się najgorsze, a Mac całkowicie się zepsuje. Klon może być przechowywany na dowolnym woluminie, partycji lub obrazie dysku – chociaż jeśli chcesz go użyć jako siatki bezpieczeństwa, najlepiej wykonać kopię zapasową na zewnętrznym dysku twardym, który jest odłączony i bezpiecznie przechowywany. Możesz nawet klonować woluminy Time Machine i utworzyć dowolną ich liczbę, nie płacąc ani grosza. Jeśli jednak zapłacisz $27,95, możesz odblokować funkcję Smart Update, która stopniowo aktualizuje klony i planuje operacje klonowania.

TinkerTool zamiast Preferencji Systemowych

TinkerTool

Głęboko w systemie macOS istnieje szereg „ukrytych” ustawień, które normalnie wymagałyby podróży do terminalu w celu aktywacji. TinkerTool pozwala łatwiej wprowadzać zmiany. Chcesz zmienić domyślną lokalizację lub konwencję nazewnictwa dla zrzutów ekranu? TinkerTool pomoże to zrobić.

Komunikator, czyli Franz

Franz macbook

Masz problem z nadążaniem za znajomymi i współpracownikami korzystającymi z różnych platform do przesyłania wiadomości? Wypróbuj Franz. To klient do przesyłania wiadomości, który pozwala łączyć się i czatować na popularnych platformach, takich jak Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram, Slack, Skype i kilku innych.

PhotoScape X do edytowania zdjęć

Photoscape

Chcesz dobrego edytora zdjęć, ale zniechęca Cię cena Photoshopa? Wypróbuj tę aplikację. Jest bezpłatna, ale nie daj się zwieść – PhotoScape X to znakomita aplikacja idealna do podstawowej edycji. Świetnie nadaje się do szybkiej edycji i poprawek oraz do wzbogacenia kolekcji snapów. Istnieje również płatna wersja Pro, ale darmowa wersja jest wystarczająca dla większości z nas.

HiddenMe

Hidden me

Stosy w macOS mogą pomóc w rozwiązaniu bałaganu na pulpicie, ale większość z nas nadal ma bałagan w plikach. HiddenMe pozwala ukryć je za pomocą naciśnięcia jednego przycisku, dzięki czemu nie musisz się bać, gdy pokażesz coś znajomemu na komputerze Mac.

Alfred, jako wyszukiwarka

Alfred

Alfred najlepiej jest traktować jako alternatywę Spotlight. Oprócz uruchamiania aplikacji i wyszukiwania, możesz także użyć tego wydajnego pomocnika do wykonywania poleceń systemowych, takich jak opróżnianie Kosza. Tworzy on także niestandardowe wyszukiwania, czy umożliwia przeciąganie plików bezpośrednio z Alfreda do Findera lub innej aplikacji.

Źródło: Techradar

Sprawdź najnowsze wpisy