Google Stadia problemy z Linuxem

Google Stadia: czy jakość grafiki w grach jest gorsza niż na konsolach i komputerach?

Michał Derej Michał Derej Newsy

Premiera Google Stadia miała miejsce kilka dni temu i jak na razie usługa cieszy się wielką popularnością. Oznacza to, że użytkownicy z wybranych krajów mogą już bawić się w dostępnych na platformie grach. Czy zastanawialiście się jednak, jak w porównaniu do konsoli i komputerów wypada jakość grafiki tych produkcji w usłudze Stadia? Właściciele kanału Digital Foundry postanowili to sprawdzić.

Google Stadia kontra konsole i komputery: porównanie jakości grafiki w Red Dead Redemption 2

google stadia grafika

Google Stadia to usługa, która zgodnie z obietnicami miała oferować użytkownikom gry w najlepszej dostępnej jakości i rozdzielczości bez potrzeby posiadania drogiego sprzętu. Czy testy potwierdzają zatem stwierdzenia, które padały na prezentacji? Nie do końca. Pomimo tego, że Red Dead Redemption 2 faktycznie działać może w rozdzielczościach 4K i 1080p, to jakość grafiki oscyluje wokół wysokiego poziomu. Oczywiście wciąż jest to bardzo dobry wynik w porównaniu do konsoli, jednak momentami na komputerach gra prezentuje się lepiej. Doskonale zaprezentuje Wam to poniższy film – zachęcam Was do obejrzenia go.

Warto pamiętać również, że przyjemność płynąca z rozgrywki w pełni zależy od lokalizacji użytkownika. Osoby mieszkające bliżej serwerów mogą cieszyć się m.in. mniejszym opóźnieniem. W tym momencie czynniki te i tak nie mają jednak znaczenia dla obywateli Polski – jak na razie Google Stadia nie jest dostępna w naszym kraju.

Zobacz też: To już koniec usługi Google Cloud Print.

Co sądzicie o jakości grafiki podczas rozgrywki na Google Stadia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Digital Foundry

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy