Drukowanie dokumentów przez Internet za pomocą Google Chrome będzie nieco bardziej skomplikowane dla niektórych użytkowników. Google ogłosiło, że Cloud Print nie będzie już obsługiwany w 2021 roku. Jest to przydatna usługa. Pozwala ona użytkownikom drukować bezpośrednio z Chrome na pulpicie i telefonie komórkowym bez konieczności fizycznego podłączenia drukarki do urządzenia.

Google zamyka Cloud Print

Google zamyka Cloud Print

Pomimo wydania w 2010 roku, usługa jest nadal w fazie beta. Okazuje się jednak, że nigdy nie zostanie wydana w pełnej wersji. Google opublikowało dokument pomocniczy doradzający użytkownikom Cloud Print, aby szukali alternatywnego rozwiązania druku online przed początkiem przyszłego roku:

Cloud Print, rozwiązanie Google do druku w chmurze działa w wersji beta od 2010 roku. Nie będzie już obsługiwane od 31 grudnia 2020 roku. Od 1 stycznia 2021 roku urządzenia we wszystkich systemach operacyjnych nie będą mogły drukować w chmurze Google Cloud Print. Zalecamy, aby w ciągu najbliższego roku zidentyfikować alternatywne rozwiązanie i zrealizować strategię migracji.

Zobacz też: Twitter pozwala ukrywać odpowiedzi na nasze wpisy

Chociaż Google Cloud Print można było używać z dowolnego urządzenia z zainstalowaną przeglądarką Chrome, było to szczególnie przydatne dla użytkowników systemu operacyjnego Chrome OS. Wszystko dlatego, że niektóre drukarki nie były kompatybilne z tym systemem operacyjnym. Warto jednak zwrócić uwagę, że  swoim dokumencie pomocniczym Google stwierdza, że natywne rozwiązania w zakresie drukowania w systemie operacyjnym Chrome zostały znacząco ulepszone od czasu uruchomienia usługi druku w chmurze w 2010 roku. Obiecał również kontynuować dodawanie nowych funkcji do natywnego drukowania w systemie operacyjnym Chrome w przyszłości.

Źródło: TechRadar