Facebook nie chce informować o wycieku danych

Facebook podejmuje walkę z fałszywymi kontami i pedofilią

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Facebook znajduje się pod presją, że nie robi wystarczająco dużo, aby moderować swoją platformę. Jednak najnowsze dane wskazują, że firma udoskonala swoje algorytmy. Teraz może pochwalić się tym, że proaktywnie wykrywa i usuwa ponad 99% wszystkich postów o nadużyciach wobec dzieci. Co więcej, wkrótce zamierza zrobić to samo na Instagramie.

Facebook walczy z pedofilią i nie tylko

Facebook walczy z pedofilią

Gigant społecznościowy opublikował swój najnowszy raport na temat przejrzystości. Powinien on dać nam wyobrażenie o ogólnych postępach w zakresie moderowania platformy. Facebook usunął tylko w tym kwartale 3,2 miliarda kont w wyniku udoskonalenia zautomatyzowanych systemów wykrywania. Platforma znana jest ze swojej imponującej skali. Facebook szacuje, że około 5 procent z 2,45 mld aktywnych kont użytkowników jest fałszywa. Co ciekawe, firma po raz pierwszy włączyła do raportu dane liczbowe Instagrama. Egzekwowanie treści na platformie skupia się na czterech głównych obszarach: wykorzystywaniu dzieci, sprzedaży broni palnej i narkotyków, samobójstwach i propagandzie terrorystycznej.

Zobacz też: Wyczekiwana Motorola razr oficjalnie zaprezentowana – robi wrażenie!

Firma usunęła dziesiątki milionów postów związanych z nagością seksualną dzieci. Konkretnie, w okresie od lipca do września bieżącego roku skasowała 11,6 mln wpisów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż trzy miesiące wcześniej. Facebook mówi, że jego algorytmy są teraz tak dobre, że wykryły 99 procent usuniętych treści. Jeśli chodzi o posty związane z narkotykami, Facebook usunął 4,4 mln z nich i 2,3 mln związanych ze sprzedażą broni palnej. Algorytm był w stanie aktywnie oznaczyć odpowiednio 84,4 procent i 70 procent postów. Raport pokazuje również 16-procentowy wzrost liczby próśb o dane użytkowników Facebooka kierowanych przez rządy na całym świecie. Większość z nich została złożona przez władzę w USA, Indiach, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Spośród 128 617 wniosków, 50 741 zostało złożonych wyłącznie przez rząd USA. Natomiast 88 procent z nich zostało uhonorowanych.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy