ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 865 bez modemów

Snapdragon 865 będzie o 20% szybszy od poprzednika, a to niejedyna różnica

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wszystko wskazuje na to, że nowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 zostanie zaprezentowany na początku grudnia. Nadszedł więc czas, abyśmy podsumowali wszystko, co wiemy na temat jego specyfikacji. Chińskie źródło przecieków występujące pod nickiem Digital Chat Station zdradziło wiele nowych informacji na temat nadchodzącego procesora. Jest to wiarygodne źródło tego rodzaju informacji, chociaż warto podkreślić, że nie nieomylne.

Snapdragon 865 specyfikacja

Snapdragon 865 specyfikacja

Jak sugerowały poprzednie przecieki, Snapdragon 865 będzie jednostką ośmiordzeniową. Co ciekawe Qualcomm w jego przypadku stawia na jeden bardzo wydajny rdzeń Cortex-A77 o taktowaniu 2,84 GHz i trzy słabsze rdzenie z tej samej serii, ale z częstotliwością pracy na poziomie 2,43 GHz. Cortex-A77 to najnowsza generacja super wydajnych rdzeni opracowanych przez ARM. Według pierwszych testów procesory w nie wyposażone mają szanse zdetronizować pod względem wydajności układ Apple A13. Dodatkowo układ ten będzie miał cztery słabsze rdzenie Cortrx-A55 o taktowaniu 1,8 GHz, które będą wykorzystywane podczas mniej wymagających zadań. Za przetwarzanie grafiki ma odpowiadać układ Adreno 650. Wszystko to ma zapewnić aż 20% wzrost wydajności względem Snapdragona 855. Warto tu zaznaczyć, że wzrost wydajności o 15% w przypadku Snapdragona 855 Plus dotyczył jedynie układu graficznego.

Zobacz też: Nakładki na Androida – wady, zalety, różnice

Sam skok wydajności to jednak nie wszystko. Procesor ten zostanie wykonany w procesie litograficznym 7 nm EUV przez Samsunga. Dzięki temu układ ten ma oferować większą energooszczędność i generować mniej ciepła przy zadaniach wymagających tej samej wydajności, co poprzednik. Układ graficzny Adreno 650 ma zapewnić wzrost wydajności o 20%. Nie wiadomo jednak, czy odnosi się on do GPU ze Snapdragona 855, czy 855 Plus. Najbardziej istotną cechą nadchodzącego Snapdragona 865 jest jednak obecność zintegrowanego modelu 5G. Jego poprzednik wymaga do obsługi sieci najnowszej generacji osobnego modułu pełniącego funkcję modemu.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy